Report ze zápasu MBL vs. OLO (3:2)

BK Mladá Boleslav

(0:1, 1:0, 2:1)

Vstup do utkání se Bruslařům příliš nevyvedl. Hned ve druhé minutě šli totiž do vedení hosté. Nenápadná střela Matěje Tomka se ujala a skončila až za Pechkem. Do protiútoku se vydal domácí Poljanyčka, jehož vychytal olomoucký brankář pomocí své lapačky. Další dobrou příležitost si vypracoval Žalud, který minul. Na konci třetiny měli Boleslavští příležitost v podobě přesilové hry. Tu se jim ale využít nepodařilo.

Na začátku druhé periody mohl poslat do dvougólového trháku svůj tým Aleš Jergl. Ten ale přestřelil Urbischovu branku. Při další početní výhodě mohl vyrovnat boleslavský Matěj Hes. Jeho pokus skončil však mimo branku Olomouce. Nakonec ale Bruslaři přeci jen přesilovku využili. Výborné nahození Ondřeje Šťávy sklepl za Urbischova záda Milan Průšek. Při další přesilovce mohli jít Bruslaři dokonce do vedení, ale Vojtěch Sedmík netrefil prázdnou branku. Na konci druhé periody měli obrovskou šanci Hanáci! Pavlovský však orazítkoval pouze břevno Pechkovy branky.

Na začátku poslední třetiny si dokázali Hanáci vytvořit tlak v obranném pásmu domácích. Domácí brankář měl však puk plně pod kontrolou. Následně vyslal slušnou dělovku na Jana Pechka Martin Konečný. Boleslavský brankář se ale ani tentokrát nenechal překvapit. Velmi dobrou příležitost měl na druhé straně také Aleksandr Poljanyčka, jenže nedokázal puk ani nadvakrát propasovat za olomouckého Urbische.

Jen pár minut před koncem pak přidal druhý gól do sítě Olomouce Radek Pořízek, když po závaru před bránou dokázal puk nasměrovat za Urbischova záda. Při přesilové hře pak Poljanyčka zavezl kotouč do útočné třetiny, kde jej sklepl až do branky Vojtěch Němec. V 58. minutě dokázali Hanáci ale ještě odpovědět! Olomoučtí si vytvořili tlak a Aleš Jergl dokázal prostřelit Jana Pechka střelou od modré čáry.

Hosté si po inkasovaném gólu vybrali oddechový čas a o chvíli později byl vyloučen ještě boleslavský Ďurač. Jenže tento faktor a ani následná hra bez gólmana Kohoutům nevyšly. Boleslavští si tedy připsali další tři body a vylepšili si umístění pro play-off, zatímco Hanákům se tento cíl ještě více vzdálil.

OHLASY

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): Vítězství si neskutečně vážíme, protože jsme hráli v hodně kombinované sestavě. Na začátku byla sice vidět trochu nerozehranost. Kluci dokázali tyto nedostatky nahradit velkou bojovností a vůlí. Myslím si, že ve třetí třetině jsme šli vítězství naproti a kluky, kteří tento zápas odehráli, musím opravdu pochválit, protože jsme podali od brankáře až po posledního hráče dobrý výkon.