Report ze zápasu KOM vs. OLO (4:5)

4:5

(2:0, 2:2, 0:3)

Do první třetiny vlétli domácí jako uragán a po dvou minutách a dvanácti sekundách vedli již 2:0. Nejprve se na konci druhé minuty dostal k zakončení Adam Kozel a necelé půl minuty potom byl úspěšným střelcem Lukáš Denk. Na toto reagoval hostující kouč výměnou gólmanů, do brány se ve třetí minutě postavil Martin Slezák místo Jakuba Urbische. Do úvodní dvacetiminutovky se toho více nevešlo.

Prostřední část zápasu byla v jiném duchu. Olomouc začala hrát více aktivněji a to se vyplatilo. Před koncem třicáté minuty se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku Aleš Krátoška, který dal na rady křičícího trenéra z lavičky a v klidu zakončil mezi nohy brněnského gólmana. V čase 32:00 byl sám mezi kruhy Aleš Krátoška, který i napodruhé překonal domácího brankáře. Stav byl vyrovnaný necelou minutu, když po vyhraném buly v pásmu Olomouce přesně zamířil od modré brněnský kapitán Lukáš Vágner a poslal domácí znovu do vedení. To ještě navýšil minutu před koncem Roman Dymáček.

Třetí třetina začala zostra, hned po třech minutách se dostali do konfliktu Lukáš Vágner a Aleš Krátoška, kteří následně usedli na čtyři minuty na trestnou lavici. Ve 47. minutě se začaly dít věci. Kontaktní branku nejprve vstřelil Tomáš Markl, po dvaceti vteřinách následovalo srovnání stavu z hokejky Alexe Rašnera z mezikruží a v další minutě se vývoj utkání otočil ve prospěch hostů, kterým zařídil výhru Šimon Beták. Další branky již v utkání nepadly a po nevydařeném vstupu do zápasu dokázala Olomouc vyhrát a odvést si tři body.

Pavel Pazourek (HC Kometa Brno): Zápas jsme si prohráli sami vlastními chybami. Dvakrát jsme vedli o dvě branky a pokaždé jsme inkasovali po zbytečných chybách. Jak útočníci tak i beci udělali hrubé chyby a to nás stálo celé utkání. Byly jsme až příliš často vylučováni.