Report ze zápasu OLO vs. PLZ (5:2)

5:2

(0:1, 3:1, 2:0)

HC Škoda Plzeň

Nedělní odpoledne znovu patřilo dohrávce kola juniorské extraligy. Už v tom osmnáctém dorazila na led favorizovaná Plzeň, která za vedoucí Spartou zaostávala o pouhé dva body. Bylo tedy jasné, že olomoucké juniory nečeká vůbec nic jednoduchého. To také potvrzovali hosté především v první třetině.

Už ve čtvrté minutě bylo před bránou domácích pořádné horko. Petráš se za spolupráce jednoho ze svých spoluhráčů pokoušel dostat puk za záda brankáře Kohoutů za každou cenu. Brankář domácích ale předvedl několik výborných zákroků a nedovolal Plzni skórovat. Jen o chvíli později ale našel cestu, kudy dostat kotouč do svatyně Hanáků Richard Kristl, když poslal puk přesně mezi betony Urbische.

V polovině první dvacetiminutovky měli Plzeňští ještě několik velkých šancí k navýšení svého vedení. Nejprve se Suchý pokoušel dostat puk do brány přehozením přes Urbischův beton, o chvíli později přidělal starosti olomoucké obraně Kristl. Uběhlo jen čtyřicet vteřin a za domácím brankářem zvonila tyčka. To po tom, co Michel našel zpětnou přihrávkou Tulačku, který však nejprve netrefil bránu, podruhé trefil právě levou tyčku.

Do druhé třetiny se ale olomoučtí hokejisté vrátili jako úplně jiný tým. Už v úvodu se plzeňskou obranou prohnal Dominik Bauer, který mířil přesně k levé tyči Štekrovy klece. Poté měla šanci navýšit skóre druhá lajna, když Krátoška přenechal zadovkou ve středním pásmu puk Konečnému, a ten se snažil prokličkovat do útoku. Mladý forvard ale upadl a o puk přišel, Bauer však ještě zkoušel dokončit akci svých spoluhráčů a z boku dostat kotouč do brány.

Ve třicáté třetí minutě se měnilo skóre hned dvakrát. Nejprve si brali vedení zpět indiáni, když nejproduktivnější hráč juniorky v modrém, Richard Kristl využil chvilkové pozornosti a ujel domácí obraně. Před bránou se pak ještě šikovně kličkou vyhnul poslednímu obránci Olomouckých a poslal puk do pravého dolního růžku. Jen o chvilku později se ale ke slovu znovu dostali Kohouti, když kapitán Milan Ostřanský zlomil svou střeleckou smůlu a Štekrovi nedal šanci střelou do šibenice.

Jen vteřinu po tom, co se z trestné lavice vrátil jeden z hráčů Plzně, poslal Moru poprvé v utkání do vedení Aleš Krátoška, který dorazil puk do brány hostů. Plzeňští se nevzdávali a pokoušeli se srovnat krok. Třetí třetina ovšem už byla v režii domácích hokejistů. Ve 44. minutě vyrazil směr brána hostů Dominik Bauer, který našel skulinku mezi Štekrovými chrániči. Domácí tak poslal do dvoubrankového náskoku a sám se dočkal svého druhého gólu v utkání.

Těsně před závěrečnou sirénou Hanáci vstřelili Plzni nepopulárního bůra. Jan Kropáč prokázal přesnou mušku, když střelou po zemi překonal Štekra.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Zápas byl odedřený, odbojovaný od začátku do poslední minuty. Velice zodpovědný z naší strany, kdy jsme se vyvarovali velkých hrubých chyb, a pokud už k nějaké došlo, tak nás výborně podržel brankář. V těch minimech situací, kdy se nějaká chyba udělala, zaskočil gólman, což je hlavně v takových těžkých zápasech velmi důležité. I za stavu 0:1 nebo 1:2 dělali kluci maximum pro to, aby se zápas otočil a nezlomilo je to. Zaslouženě pak tou bojovností a takovým určitým nadšením vyhráli.