Report ze zápasu HKR vs. OLO (2:3)

Královští lvi Hradec Králové

2:3sn

(1:2, 0:0, 1:1 –0:0)

Do zápasu vstoupili Královéhradečtí přesně ve stylu loňské, nadmíru úspěšné sezóny. Na Olomouc vlétli s elánem, který již ve čtvrté minutě rezultoval ve vstřelenou branku, o níž se postaral přesným zásahem z bezprostřední blízkosti Štěpán Havránek.

Velké provinění zaznamenal Mountfield v deváté minutě. Dvojnásobné oslabení bylo Olomoucí rychlo potrestáno, když po precizní přihrávce Dominika Marka do mezikruží pálil přesně Jiří Horák. Hanáci ale zašli ještě dál, když o dvacet tři vteřin později po skrumáži před Veselým dorazil puk do sítě Miroslav Kuba.

Hradec mohl vzápětí snížit, ale taktéž dvojnásobné oslabení Hanáků nevyužil. K vidění byl nadále velice bruslivý hokej, navíc plný čistých osobních soubojů. Šancí bylo ale poskrovnu, a tak skóre do první sirény změny nedostálo.

Z druhé třetiny muselo odběhnout necelých pět minut, než došlo k první větší šanci. Nejdříve Olomoučtí nevyužili možnosti samostatného úniku, posléze domácí neproměnili nabídnuté trestné střílení.

Hradec hýřil aktivitou, jenže narážel na dobře připraveného brankáře Šoustala. Na druhé straně se ale zaskvěl i Veselý, když proti trestnému střílení Jarčova vytáhl pohotový zákrok lapačkou.

Do konce třetiny byli vidět v podstatě už jen domácí hokejisté. Ve velkých šancích se ocitli Pilař a Hnik, jenže ani oni nedokázali vyzrát na dobře připravenou defenzívu Hanáků, potažmo jejich brankáře.

V poslední části došlo ke drobné korekci obrázku hry z předchozí třetiny. Olomouc se citelně zlepšila, a to hlavně v defenzívě, následkem čehož měl Hradec velké problémy s přechodem do útočného pásma, naopak se sám občas ocital pod tlakem.

Hra domácích se ale s tím, jak čas ubíhal, notně zlepšovala. K tomu napomohlo i několik faulů ze strany olomouckých hráčů. K největší šanci se těsně před koncem dostal Jakub Orság, jenže z mezikruží zamířil pouze do konstrukce olomoucké brány.

V poslední minutě, kdy už domácí hráli bez brankáře, si však právě Jakub Orság spravil chuť, když dorazil puk za záda bezmocného gólmana hostí a srovnáním na 2:2 poslal zápas do prodloužení.

Ve zpočátku opatrném prodloužení se museli více předvést hradečtí hokejisté, kteří úspěšně ubránili přesilovou hru Olomouce. Nakonec jim to ale nebylo nic platné.

Přestože zápas dospěl až do samostatných nájezdů, byli to jen hosté, konkrétně Rok Macuch, kdo dokázal rozvlnit síť za zády brankáře. Hradec tak z prvního přátelského utkání odchází poražen po samostatných nájezdech, nicméně po výkonu, za který se vůbec nemusí stydět.

Aleš Krátoška (Mountfield HK): Sezóna začala a je to ještě čerstvé, mimo dvou dnů jsme první týden na ledě. Nechtěl bych dělat unáhlené závěry. Nakonec jsme zápas dotáhli k vyrovnání, což jsme si podle průběhu myslím zasloužili, byli jsme aktivnější. Naše koncovka ale byla hodně hluchá a nedůrazná, měli jsme slabší střely. Chyběli nám někteří zkušení obránci, chtěli jsme vyzkoušet ty mladší. Pár hráčů pro nás bylo milým překvapením, gólman taky předvedl na začátek sezony velmi dobrý výkon. Někteří se musí zlepšit, ale to je tím, že jsme neměli moc tréninků.