Report ze zápasu HKM vs. OLO (3:2)

Mountfield HK

3:2

(1:1, 1:0, 1:1)

Utkání začalo poměrně zostra. Nahecovaná Olomouc podpořená čvtrtečním neúspěchem s Pardubicemi vlétla do zápasu jako uragán. Na domácího gólmana se valila jedna střela za druhou. Hned ve třetí minutě se velké šanci ocitl Jan Beier, domácí brankář ale jeho střelu vystihl. O pár minut poté se v další obrovské šanci ocitl Pavel Tomaník, kterého zpoza brány našel Palička. Bartozel ale na brankové čáře odolal. Proto se ve 14. minutě prosadil domácí Hradec. Řepík vyhrál čistě buly v útočném pásmu na Františka Hnika, který nedal Ovčařimu v brance šanci a trefil růžek olomoucké klece. Olomouc ale ve své aktivitě nepolevovala a dočkala se za to odměny. Dominik Marek našel krásnou přihrávkou v 18. minutě slovinského útočníka v barvách Mory Roka Macuha, který si rozhýbal Bartozela a srovnal stav na 1:1.

Druhá třetina pokračovala ve stejném scénáři jako ta první. Utkání bylo poměrně vyrovnané a pro diváky, kteří si našli čas a zavítali na hradecký zimní stadion, určitě atraktivní. Jednu z tutových šancí druhé periody měl na hokejce Pavel Tomaník, který vyslal na Bartozela tvrdou bombu, dokonce už i světlo za jeho bránou se červeně rozsvítilo, hradecký gólman ale puk udržel před brankovou čárou. Ve 34. minutě šel Hradec znovu do vedení. Na modré čáře se zmocnil puku Adam Jonáš, který nic nevymýšlel a poslal puk na Ovčařiho. Ten zřejmě nic neviděl, a tak mu kotouč propadl. Pět vteřin před koncem druhé třetiny se ještě v obrovské šanci ocitl domácí Matějček, Ovčaři ale svůj tým podržel a tak se do kabin odcházelo za stavu 2:1 pro domácí.

Třetí třetina začala šancí olomouckého Patrika Říčky, který se tlačil do bekhendového zakončení, Bartozela ale nepřekonal. To se mu podařilo až o minutu později, když po hrubici v domácí obraně srovnal stav zápasu na 2:2, když trefil krásně vzdálenější roh Bartezolovy klece. Ve 48. minutě mohl znovu poslat Hradec do vedení Hašek, v situaci 2 na 1 mu ale zakončení trvalo příliš dlouho. Ovčaři se tedy stihl přesunout a jeho šanci zlikvidovat. Pět minut před koncem Olomouc v přesilové hře zavřela Hradec v jejich obranném pásmu a byl z toho pořádný závar před Bartozelovou klecí. Nikdo nevěděl, kde je kotouč, ten se nakonec objevil na betonu domácího brankáře a gól z toho bohužel pro Moru nepadl. Tři minuty před koncem proto Hradec urval vítězství na svou stranu. Po olomoucké chybě se k puku dostal Tomáš Kynčl, který vystřelil, ale Ovčaři vyrazil puk pouze k Patriku Mašínovi, který si jej potáhl do forhendu a zavěsil za bezmocného brankáře Olomouce. O minutu později mohl tentýž hráč přidat pojistku pro Hradec, tentokrát však netrefil Ovčařiho branku. Minutu před koncem si vzal trenér Fiala time - out. Mora to ještě zkoušela v šesti lidech, ale Hradec její nápor zvládl a připsal si tři body. Pro olomoucké juniory to byla trpká porážka, protože počvrté v řadě prohráli zápas o jediný gól.