Report ze zápasu OLO vs. BRA (1:2)

1:2sn

(1:0, 0:1, 0:0 – 0:0)

HC Slovan Bratislava

Ve svém prvním domácím přípravném zápase přivítali junioři tým našich východních sousedů, a to Slovan Bratislava. Oba týmy mohli před vlastním utkáním sledovat duel o kategorii mladších hokejistů, i starší dorostenci totiž změřili síly s bratislavským celkem. Na rozdíl od zápasu dorostenců však u juniorů nešlo o gólovou přestřelku.

Skóre zápasu otevřeli už v šesté minutě domácí, když se za záda Pavlase trefil Tomáš Malý. I Slovan ale několikrát zahrozil a Jakub Urbisch se tak měl co ohánět. Kohouti ale zvládli udržet jednobrankový náskok až do druhé dvacetiminutovky, ke srovnání hostům nepomohlo ani vyloučení Šándora na začátku prostřední periody.

Téměř přesně v polovině utkání si další početní výhodu zahráli červenobílí, Juríček ale dokázal olomoucké pokusy zlikvidovat. Ve 34. minutě zapomněla bratislavská obrana na Kryštofa Fejka, který ale střelou z vrcholu kruhu přestřelil. Na druhé straně se ale radovali hráči v modrém, když skulinku v Urbischově výstroji našel Patrik Bečka.

O chvíli později bylo hostujícímu brankáři znovu pořádně horko, Hanáci si před bránou několikrát prohodili puk, zakončit ale nedokázali. I ke konci prostřední části se na puku drželi častěji domácí, hosté jen stěží hledali možnost, jak se alespoň na chvíli osvobodit. Jen pár vteřin před druhou sirénou svou obrannou činnost přehnal Bilík a putoval za katr, Kohouti tak měli na začátku závěrečné části k dispozici téměř celou dvouminutovou přesilovku.

Ani Hanáci ale nedokázali využít přesilovou hru, a tak zůstal stav na světelných tabulích nezměněn. Po šedesáti minutách se oba týmy za nerozhodného stavu dohodly vynechat prodloužení a vyzkoušet své dovednosti hned v individuální disciplíně, samostatných nájezdech. Zatímco ale hráči Slovanu mířili přesně dvakrát, na straně Olomouckých dokázal dostat puk do sítě pouze Rok Macuh. Hostům vystřelil pomyslný bod navíc už jednou úspěšný střelec, a to Patrik Bečka.