Report ze zápasu ZLN vs. OLO (0:2)

PSG Berani Zlín

(0:0, 0:1, 0:1)

Třetí kolo play-out přineslo zápas mezi dvěma týmy, které mají oba jistotu setrvání v Tipsport extralize také pro příští rok. Zlín i Olomouc v tabulce dělil jediný bod a v play-out měli vyrovnanou bilanci 1 vítězství a 1 porážka, když oba dokázali porazit Pardubice ale nestačili na Karlovy Vary.

Přestože jediné, oč týmy bojovaly, bylo jedenácté místo v konečné tabulce Tipsport extraligy, zápas od první minuty sliboval zajímavou podívanou, když už ve druhé minutě mohl střelou z první otevřít skóre Burian, ale Štůrala jeho pokus zastavil. Následně Zlín přidal na tempu, ale nedokázal si vytvořit výraznější šance a s jejich střeleckými pokusy si bezezbytku poradil Falter. Na druhé straně naopak Fořt zachytil Matějíčkovu rozehrávku, ale z bezprostřední blízkosti Štůralu nepřekonal.

Devátá minuta přinesla první přesilovou hru hostů, Kohouti ale dosáhli jen tyčky po střele Vyrůbalíka. V závěru třetiny pak dobře kombinovali Říčka s Ondráčkem, ale i tentokrát si jejich střelecký pokus Falter pohlídal a do šaten tak mužstva odcházela za bezbrankového stavu.

Hned na začátku třetiny Zlín dostal jedinečnou šanci otevřít skóre utkání, když krátce po sobě putovali na trestnou lavici Tomáš Mikúš a Jan Eberle, více než minutovou přesilovou hru pět na tři ovšem nedokázal využít a chvíli po skončení druhého trestu se do šance opět dostal Fořt, který se natlačil před Štůralu, ale ani tentokrát se mu nepodařilo dostat puk do sítě.

V dalších minutách převzali otěže zápasu opět domácí hokejisté a Říčka s Veselým se v oslabení hnali do přečíslení dvou proti jednomu, ale střelu druhého jmenovaného zastavil Falter, o dvě minuty později zahrozili Bukarts s Matějíčkem a olomoucký brankář byl opět na svém místě. Skóre se tak poprvé změnilo až v třicáté sedmé minutě, když David Škůrek v přesilové hře nahodil od modré čáry a puk skončil až v síti za Štůralovými zády. O rychlou odpověď se postaral Bukarts, jeho branku však sudí neuznali pro postavení Kratochvíla ve Falterově brankovišti.

Na začátku poslední dvacetiminutovky se musel Zlín opět bránit ve čtyřech hráčích, oslabení však zvládl bravurně a o minutu později se navíc síly vyrovnaly. Hra ve čtyřech však přes větší prostor na ledě nepřinesla žádné zajímavé momenty. Ve 45. minutě usedl na trestnou lavici Macuh a Zlín v následné přesilovce nastřelil tyč Falterovy branky, ale vyrovnání nepřišlo. Skromnou diváckou návštěvu nerozradostnil ani Veselý se svou střelou z první.

Převaha Ševců pokračovala a vyústila v další přesilovou hru, na jejím konci však do přečíslední dvou proti jednomu ujeli Marek Laš s Martinem Vyrůbalíkem, první jmenovaný si všiml špatného postavení Štůraly a kolem vzdálenější tyče poslal puk do sítě podruhé. Zlínu možnost se zápasem ještě něco udělat zkomplikovalo vyloučení za špatné střídání a tak si nakonec i Falter odnesl čisté konto a Kohouti poskočili tabulkou před svého soupeře.

OHLASY

Robert Svoboda (PSG Zlín): Super utkání to nebylo. Nás to mrzí, protože jsme podali nejslabší výkon v této části soutěže. Pro nás je to zklamání, hráči by mohli předvést lepší hru a pobavit lidi. Když ale nevstřelí žádné branky, pak je to těžké. Z naší strany se akorát můžeme omluvit lidem, co přišli a slibovali si, že se pobaví hokejem.