Report ze zápasu OLO vs. ZLN (1:2)

(0:0, 0:1, 1:1)

PSG Berani Zlín

Druhé srpnové úterý bylo v Olomouci ve znamení hokeje, domácí na svém ledě přivítali zlínské Berany. V úvodních minutách se oba týmy oťukávaly a ani jeden z brankářů neměl příliš mnoho práce. První vážnější šanci měl v šesté minutě olomoucký Zeman, jeho střela však olízla pouze pravou tyč. O necelé dvě minuty později se musel otáčet i domácí gólman. Holík našel před Konrádem Bukartse, ten však slovenského maskovaného muže přelstít nedokázal.

Výhodu první přesilové hry získali Kohouti, když byl na dvě minuty za podražení vyloučen Zdeněk Okál. Tlak potřebný k vstřelení úvodní branky se jim ale vytvořit nepovedlo. Okál se mohl ve čtrnácté minutě postarat o první branku zápasu, když ho před olomouckou svatyní našel Matějíček, Konrád byl však pozorný. Kohouti se ještě před hvizdem ukončujícím první dvacetiminutovku dostali do početní převahy, ani ta ale gól nepřinesla, a tak se do šaten šlo za nerozhodného stavu.

Kohouti do prostřední periody vlétli a brzy si vytvořili tlak. Kašíkovu pozornost prověřil nejprve Strapáč a poté i Rác. Ani jeden z nich však síť za zlínským gólmanem nerozvlnil. Ve čtyřiadvacáté minutě se navíc Hanáci museli potýkat s prvním vyloučením. Na trestnou lavici si šel na dvě minuty sednout na trestnou lavici Beutl. Vstřelit gól se Zlínu podařilo paradoxně až několik vteřin poté, co byl domácí tým opět kompletní. V šestadvacáté minutě našel Pavel Kubiš mezeru mezi Konrádovými betony, a poslal tak Berany do vedení.

Domácí hokejky nesložili, právě naopak. Hnáni svými fanoušky se snažili vyrovnat. Ve dvaatřicáté minutě měl vyrovnání na holi Skladaný, kterého před bránou našel Škůrek. Zlínský obránce však jeho střelu zblokoval. O necelé tři minuty později se Kohouti museli potýkat dokonce se dvěma vyloučeními. Nejprve byl potrestán Herman za sekání, poté se vysokou holí provinil Zeman. Olomouckým ale kryl záda Konrád, který žádný puk za svá záda nepustil. V závěru třetiny už k úpravě skóre nedošlo, a tak domácí vstupovali do závěrečné části zápasu s jednobrankovým mankem.

Kohoutům se již od začátku třetí třetiny nedala upřít snaha vyrovnat. Střelu Hermana i Škůrka ovšem zastavila tyč. V šestačtyřicáté minutě se Kašík po střele Ostřížka dostal mimo branku, Strapáč se ale nedokázal trefit do odkryté svatyně. A jak se říká, nedáš, dostaneš. I přesto, že Hanáci měli díky vyloučení na hřišti početní převahu, inkasovali. Zdeněk Okál ujel po levé straně bránícím hráčům a vymetl levý roh Konrádovy branky.

Zmenšit zlínský náskok domácím nepomohl ani Matai, který jel po faulu na svou osobu nájezd. Zlínskou branku přestřelil. Snížit náskok se podařilo až necelé čtyři minuty před koncem utkání kapitánu domácího týmu Martin Vyrůbalík. Branka domácí nakopla a na poslední dvě minuty se prakticky nastěhovali do útočného pásma. Kašík ale svůj tým podržel a do konce základní hrací doby už puk za svá záda nepustil.

I přesto, že hosté vyhráli, po vzájemné dohodě přišlo na řadu prodloužení. V něm se necelou půl minutu po začátku prosadil David Ostřížek. Týmy si vyzkoušely také nájezdy.

OHLASY

Zdeněk Venera (HC Olomouc): Dnešní zápas určitě splnil účel. Našlo se hodně věcí, které je potřeba zlepšit. Ale právě proto se ta přípravná utkání hrají. Šancí bylo dost, ale opět jsme je nedokázali proměnit. Jediným úspěšným střelcem byl dnes opět Martin Vyrůbalík. Musíme vzít ale na vědomí to, že nehrála lajna Honzy Knotka, stejně tak máme zraněného Jiřího Řípu. Věřím, že v dalších zápasech budeme silnější.