Report ze zápasu OLO vs. KOM (3:2)

3:2sn

(1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)

Už během první minuty sepřed Konráda po Gulašiho dobré přihrávce prohnal Haščák, olomoucký brankář ale dokázal už vleže zasáhnout. Netrvalo dlouho a dvě velké šance si vytvořili Skladaný s Knotkem. Prvně jmenovaný se prohnal před Čiliaka sám, v rozhodující chvíli ale mířil jen kousek vedle pravé tyčky.

Z těsné blízkosti to pak zkoušel Knotek, ten ale jen vyprášil Čiliakovy betony. Hanáci dál pokračovali v tlaku do branky hostů, ve čtvrté minutě tak střela z hranice pravého kruhu jen škrtla o betony hostujícího gólmana. Hosté pak zabrali a na hodnou chvíli se nastěhovali před Konrádovu svatyni, Hanáci ale dokázali brněnský tlak zvládnout.

Ve dvou se pak před Čiliaka prohnali Knotek s Burianem, přihrávka olomoucké dvanáctky ale Burianovi příliš nesedla. Osm minut před koncem úvodního dějství se snažili puk za Konráda procpat Vondráček s Kvapilem, v rozhodujícím momentu ale zasáhli bránící hráči, kteří brněnským útočníkům sklepl kotouč z holí.

V poslední pětiminutovce první třetiny se na modré čáře rychle zorientoval Jan Jaroměřský a příklepem poslal kotouč přesně za Čiliakova záda. Už na začátku prostřední části nabral ve středním pásmu rychlost Sundher a prosprintoval až před Čiliaka, mířil ale kousek vedle.

Velkou šanci si pak vytvořil se Sundherem Burian. Olomoučtí útočníci si párkrát před odkrytou brankou prohodili kotouč, puk ale do prázdné svatyně dostat nedokázali. Ve 25. minutě mohl srovnat krok Brabenec, tváří v tvář olomouckému brankáři ale mířil jen do připraveného Konráda. O tři minuty později vyzkoušel pozornost domácího strážce svatyně Kováčik, jeho střela ale mířil jen do připravené lapačky Konráda.

V polovině zápasu se na olomouckou obranu snažili vyzrát Kováčik s Káňou, dobře bránící Hanáky ale překonat nedokázali. Hned na to se do útoku hnal Dočekal, i on ale ztroskotal na olomouckém brankáři. Chvíli na to navýšil vedení Hanáků produktivní Roman Vlach, který využil zřejmě i teče jednoho z vracejících se hráčů.

Necelé tři minuty před koncem prostřední dvacetiminutovky ale Kometa trestala faul Galvase, když se tvrdou střelou od modré prosadil Ondřej Němec. Jen pár sekund před druhou sirénou navíc mohlo být srovnáno. Vondráček se ve vlastním oslabení dostal do samostatného úniku, jeho střelu ale poslal Konrád ramenem nad branku.

Olomoučtí mohli jít ve 46. minutě znovu do dvoubrankového vedení, útočná dvojice první lajny ve složení Laš – Skladaný ale nedokázala puk usměrnit mezi tři tyče. Jen pár sekund poté zvedali Hanáci ruce nad hlavu potřetí, rozhodčí ale gól neuznal zřejmě proto, že branka padla až po odpískání.

Zaskočení Hanáci se ještě nestačili ani vzpamatovat a síť za Konrádem se rozvlnila podruhé, když Martin Dočekal mířil přesně do šibenice olomoucké branky. V jednapadesáté minutě se střídačka Kohoutů radovala znovu, ani tentokrát se ale uznání gólu nedočkala.

O chvíli později zkusil své štěstí Mrázek, odchovanec Komety ale mířil trochu nad horní tyč Čiliakovy klece. Postupem času se začalo na ledě pořádně přitvrzovat, v posledních minutách tak především před brněnskou svatyní nebyla nouze o bitky. Necelé dvě minuty před koncem vsadili Hanáci všechno na jednu kartu a zkusili hru bez brankáře, i přes obrovský tlak a střeleckou převahu se jim ale vstřelit další branku nepovedlo.

Už v úvodních vteřinách prodloužení se na útočný výlet vydal nejmladší hráč Olomouce, a to Jakub Galvas, zleva ale trefil jen betony připraveného Čiliaka. Minutu a půl před koncem prodloužení pláchl po pravé straně před Čiliaka Holec, jeho střelu ale zblokovali bránící hráči.

Rozhodnout o vítězi nakonec musely až samostatné nájezdy, ve kterých vystřelil Hanákům bod navíc Roman Vlach.

Zdeněk Venera (HC Olomouc): My jsme si řekli, že se nebudeme ohlížet na ostatní výsledky. Chtěli jsme za každou cenu uhrát tři body, protože to jediné nás mohlo posunout do desítky. I proto jsme v závěru za stavu 2:2 odvolali gólmana a hráli v šesti. Ostatní výsledky jsme nevěděli. Nakonec jsme rádi, že utkání skončilo alespoň výhrou. Je to hezké rozloučení se základní částí, i když na play-off to samozřejmě nestačí. Jako rozhodující moment jsem viděl dorážku na 3:1, která bohužel neplatila a Kometa záhy vyrovnala. Tam se utkání mohlo zlomit, ale nakonec by nám vlastně ani tři body nebyly nic platné. Těší mě ale výkon proti Kometě i v posledních zápasech. Celkově bylo v poslední čtvrtině vidět, že si hráči šli za desítkou a udělali pro to maximum.