Report ze zápasu MBL vs. OLO (0:2)

BK Mladá Boleslav

0:2

(0:2, 0:0, 0:0 )

V první větší šanci utkání se ocitl Lukáš Pabiška, který zůstal opomenut přímo před brankářem. Jenže v rozhodující moment nedokázal zkušený útočník trestuhodně vymíchat Branislava Konráda v olomoucké brance. Poté hrála Mora přesilovou hru, ve které toho však hosté příliš nevymysleli. Chvíli po jejím vypršení ujížděl na branku Jakub Orsava, kotouč pod betony olomouckého gólmana však nepropasoval. Hokejovou parádu však předvedl v páté minutě hráč, který hrál mimo jiné i za Mladou Boleslav. Do úniku se dostal Jan Jaroměřský a Jana Lukáše vymíchal parádní kličkou, a dostal tak Hanáky do vedení. Hosté se z další branky radovali jen o několik chvil později. K odraženému kotouči si sjel František Skladaný, pro něhož nepředstavoval vůbec žádný problém zakončit pod víko odkryté boleslavské svatyně.

Středočeši si vybrali oddechový čas, jenže ani poté nebyl výkon ze strany Mladé Boleslavi optimální. Na hokejkách domácích byla znát nervozita a nedařila se jim ani přesilová hra. V té se vraceli zhruba pětkrát pro kotouč až za Jana Lukáše. Slibná se zdála být dorážka Tomáše Houdka z pravého kruhu, ale brankář Mladé Boleslavi měl odkrytý výhled, a tak puk chytil. Gól o chvíli později vstřelil málem Tomáš Fořt. Puk po jeho střele skončil u betonu Jana Lukáše, který jej ale vůbec neviděl. Kdyby k němu včas nepřijel jeden z domácích a nezavezl za branku, vedla by Olomouc před druhou komerční přestávkou již o tři branky. I druhá přesilová hra Bruslařského klubu působila marně. Tomáš Hyka či Dominik Pacovský vždy dokázali rychle zavézt kotouč do pásma, jenže tradiční střely Marka Trončinského či Matěje Stříteského dokázali Kohouti bezchybně vykrýt. V závěru první třetiny zvládl ještě Martin Látal trefit pravou tyč Konrádovy branky. Suma sumárum v prvním dějství ale ovládli s přehledem hokejisté Olomouce.

Druhou dvacetiminutovku zahájili hosté přesilovou hrou. Během té klasické pálil Juraj Mikúš jen mimo, jenže poté fauloval ještě kapitán Jakub Klepiš, kterého poslal Petr Lacina na trestnou lavici taktéž. Domácí tedy hráli důsledkem toho, že nedokázali zkrotit své emoce, ve třech. Tuto velkou výhodu však Hanáci nedokázali překvapivě využít, nedostali se ani do žádné vyložené gólové příležitosti. Slibná byla střela z hole Davida Ostřížka přímo z předbrankového prostoru. Jan Lukáš vykopl puk samotnou špičkou betonu a poté jej přikryl pod lapačku. Po zákeřném faulu Jana Jaroměřského na Tomáše Hyku se následně poprali úplně všichni hráči, kteří v tu dobu byli na ledě. Bruslaři následně hráli pětiminutovou přesilovku pět na čtyři. Jakub Klepiš však ve velké šanci trefil pouze brankáře. Následně utrpěl krvavý šrám v obličeji Lukáš Žejdl. To znamenalo dlouhou více než tři a půl minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovku domácích.

Hokejisté Mladé Boleslavi během ní stříleli o sto šest, ale několik ran z hole Jakuba Klepiše skončilo vždy jen na betonech gólmana. Na nevyužité přesilovky pět na tři to tedy bylo 1:1. Jak Olomouc, tak Mladá Boleslav se během nich z gólu neradovaly. Bruslařský klub byl po většinu druhé třetiny aktivnějším týmem, o čemž vypovídal i počet střel na branku, jenže většina z nich nikdy nemířila přímo mezi tři tyče. A pokud ano, Mora měla v bráně dobře chytajícího Branislava Konráda. V posledních dvou minutách měli domácí k dispozici ještě přesilovou hru. V ní mohl skórovat Tomáš Urban, ale trestuhodně nezvládl přehodit puk přes brankářovy betony. A tak po tresty nabité druhé třetině skóre stále vyhovovalo Olomouci.

Hned v první minutě třetí třetiny prověřil pozornost Jana Lukáše se svou střelou z mezikruží Miroslav Holec, gólman Mladé Boleslavi byl ale pozorný. O několik minut později to byl znovu tentýž hráč z podobné pozice. Neposedný puk však dokázal Jan Lukáš zkrotit i tentokrát. Na druhé straně vystřelil od modré čáry Jiří Kurka, jenže jeho střela byla zblokována. Do protiútoku okamžitě ujel František Skladaný, kterého vychytal mladoboleslavský brankář. Další minuty byly stále provázeny častými vyloučeními, hra se opět značně kouskovala. I nadále to očividně vyhovovalo Kohoutům, kteří drželi dvoubrankové vedení již od šesté minuty zápasu.

Šest minut před koncem základní hrací doby si Olomouc zahrála ještě přesilovku, a tak se Bruslaři dlouho nemohli dostat ani k závěrečnému tlaku. Dvě minuty před koncem nakonec Středočeši získali ještě možnost zahrát si přesilovou hru. V ní jel sám na gólmana Jan Knotek, ale Jana Lukáše nakonec u pravé tyče nepřekonal. Při početní výhodě si však domácí nemohli vytvořit šanci. Až při závěrečné power-play Boleslavští uzamkli Kohouty v pásmu, ale skvělou obranu Olomouce ani gólmana Branislava Konráda nezvládli překonat. Hanáci si tak odvezli z města automobilů první tři body do tabulky.

František Výborný (BK Mladá Boleslav): My jsme do toho chtěli vstoupit aktivně, což se nám podařilo. Hned na začátek jsme měli pár gólovek, ať už Pabiška, Orsava nebo Lenc. Bohužel jsme to nedali a z protiútoku jsme klasicky dostali dva rychlé góly na 2:0. Olomouc hraje výborně defenzivně, takže to proti nim bylo těžké. Jsou obětaví, vylehávají spoustu kotoučů. Snaha našich hráčů tam byla, nemyslím si, že by klesali na mysli. Ale bohužel jsme to nedali. Není to první zápas Olomouce a my dobře víme, že oni to takhle umí hrát. Když nedáte gól, tak nemůžete vyhrát.