Report ze zápasu OLO vs. HKM (3:1)

3:1

(1:0, 1:0, 1:1)

Mountfield HK

Olomouc se ve čtvrtek teprve podruhé představila na vlastním ledě. Před domácím publikem přivítala tým Mountfield HK. Úvod zápasu nabídl opatrnější hokej na obou stranách, do první výraznější šance se dostal až v šesté minutě domácí Ostřížek, trefil ovšem pouze horní tyč hradecké branky. Stejné „štěstí“ měl na druhé straně Bulík. O několik okamžiků došlo také k prvnímu vyloučení hry. Tomáš Houdek byl potrestán dvěma minutami za hákování. Hradec však nabízenou přesilovou hru nevyužil.

V osmé minutě měl příležitost poslat svůj tým do vedení Šimánek, kterému se nabízela úplně odkrytá olomoucká svatyně. Konrád se ale stihl vrátit a levým betonem vyrazil puk. Když nezbývalo do konce úvodního dějství ani pět minut, měli Východočeši opět gólovou příležitost. Štajnochova střela byla tečována těsně před domácího maskovaného muže, volný puk se snažil dorazit Nedvídek, Konrád byl ale pozorný. Byli to naopak Hanáci, kteří se radovali. Kohouti se dostali do přečíslení tři na dva, Strapáč zavezl puk do pásma a přihrál olomouckému kapitánovi. Ten posunul kotouč na Davida Ostřížka, který se střelou k pravé tyči nemýlil.

Půl minutu před hvizdem ukončujícím první část byl za nedovolené bránění poslán na trestnou lavici Juraj Mikúš, a tak Hradec vstupoval do druhé periody s početní výhodou. Ani tu ovšem nevyužil. Do dvougólového vedení mohl svůj tým ve čtyřiadvacáté minutě poslat Jan Knotek. Jeho střelu ovšem Kacetl vyrazil maskou. Následně dostala i Mora výhodu početní převahy, když byl za hákování vyloučen Plášil. Hanáci se nastěhovali před hradeckého gólmana, vytvořený tlak však v gól přetavit nedokázali.

V sedmadvacáté minutě už byli domácí úspěšnější. Na 2:0 zvyšoval Jakub Matai, který se ve čtvrtečním utkání představil nezvykle na místě obránce. I v následujících minutách měli ze hry více domácí. Nejprve se v jednatřicáté minutě ocitl před Kacetlem úplně sám Vyrůbalík, který ještě hledal Juraje Mikúše, východočeský gólman ovšem jejich výměnu přerušil. Následně mohl zvýšit náskok Hanáků i střelec úvodní branky Ostřížek, trefil však jen tyč. Stejné místo akorát na druhé straně orazítkoval rovněž Bulík.

V závěru dvacetiminutovky došlo k vyloučení dokonce tří hráčů. Nejprve rozhodčí poslali na trestnou lavici za rvačku Strapáče a Čápa, o několik okamžiků později šel pykat Pláněk, který se hákováním snažil zastavit rozjetou dvojici bratrů Mikúšů.

Hanáci do závěrečné dvacetiminutovky vstupoval v dvojnásobné přesilovce. Několik střel sice na hradeckého Kacetla vyslali, ani jedna ovšem neskončila za jeho zády. V šestačtyřicáté minutě byl za hákování vyloučen Holec a Olomouc ukázala, že se nebojí hrát ani v oslabení. Juraj Mikúš obral Červeného o puk a sám se řítil na gólmana Východočechů. Ani jeho střela ale mezi tři tyče nezamířila.

V sedmapadesáté minutě se Mora dostala do početní převahy, když na trestnou lavici za podražení zamířil východočeský Plášil. Nebyla do však Olomouc, která se radovala, ale její soupeř. Hradec se dostal do přečíslení tři na dva, dokonale rozebral obranu Hanáků a Tomáš Bulík již zakončoval střelou do prázdné brány. Necelé dvě minuty před závěrečným hvizdem oslabil svůj tým Havránek, který vystřelil puk mimo hrací plochu. Východočeši následně odvolali gólmana, prázdné svatyně však využil Miroslav Holec a navýšil na konečných 3:1.

Oba celky si po skončení základní hrací doby vyzkoušely i prodloužení tři na tři, ve kterém se za domácí prosadil David Ostřížek. Na řadu přišly také nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl domácí Marek Laš.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Hrajeme líp, než jsme hráli třeba před dvěma týdny, kdy jsme všechny zápasy prohrávali. Byli jsme z toho trošičku nervózní, ale myslím si, že se tenhle týden výkon zvedl. Je vidět, že trénujeme míň a kluci jsou živější. Máme ještě dva přípravné zápasy, tak doufám, že to vyladíme a marodi se dají dohromady. Věřím, že budeme na začátek extraligy dobře připravení.