Report ze zápasu OLO vs. SPA (5:1)

5:1

(2:0, 1:0, 2:1)

HC Sparta Praha

Úvodní minuty první třetiny nabídly opatrný hokej na obou stranách, ani jeden z brankářů se příliš nezapotil. V šesté minutě ovšem dostali Hanáci výhodu přesilové hry, za podražení si šel na trestnou lavici sednout sparťanský obránce Vladimír Eminger. Kohouti se sice ze začátku drželi v útočném pásmu, ani jedna ze střel však nezamířila za záda sparťanského gólmana.

Skóre zápasu otevřel až v jedenácté minutě Jakub Herman, který dostal přihrávku od Holce a najisto zavěsil do prázdné brány. A byl to opět Jakub Herman, kdo o necelé dvě minuty později navýšil náskok domácích už na 2:0, který vydržel až do konce první třetiny.

Hanáci do druhé dvacetiminutovky doslova vlétli a prakticky se nastěhovali do prostoru před Jana Lukáše. Vytvořili si obrovský tlak, který následně také zužitkovali. Ve čtyřiadvacáté minutě se puku ujal Dávid Buc a rozjel se na sparťanského gólmana jako při samostatném nájezdu. Lukáš jeho blafák sice tečoval, kotouč však i s malou pomocí pražských hráčů za brankovou čáru nakonec doklouzal.

I v následujících minutách to byli domácí, kdo měli ze hry více. V pětadvacáté minutě se do samostatného úniku dostali dva olomoučtí obránci, dělovka Jana Jaroměřského ovšem zamířila mimo sparťanskou svatyni. V samém závěru třetiny byl na trestnou lavici poslán Jiří Řípa, a Pražané dostali výhodu přesilové hry. Tu ovšem nevyužili a přenesli si ji do závěrečného dějství.

Olomouc vkročila do poslední třetiny pátečního utkání v oslabení, přesilovku Sparty ovšem ubránit dokázala. A byli to opět domácí, kteří se radovali ze vstřeleného gólu. V šestačtyřicáté minutě zavěsil do odkryté pražské svatyně Miroslav Holec. Sparta následně dostala díky vyloučení olomouckého Rašnera početní výhodu a tu už dokázala zúročit. Na 1:4 snižoval Martin Procházka.

Necelých deset minut do zaznění závěrečné sirény byli vyloučeni dokonce dva sparťanští hráči a Hanáci nabízenou dvojnásobnou přesilovkou nepohrdli. Pátý gól za záda Jana Lukáše propašoval opět Miroslav Holec. Sparťané se sice ve zbylých minutách utkání snažili alespoň snížit, Branislav Konrád jim to ale nedovolil, a Olomouc si tak připsala třetí výhru v řadě.

Jan Tomajko (HC Olomouc): V pátek jsme odehráli jeden z našich nejlepších zápasů v sezóně. Výborně jsme brusli a Spartu jsme předčili v tom, že jsme vyhrávali osobní souboje, byli jsme rychleji na puku, což ovlivnilo celé utkání. Myslím si, že jsme také dali pěkné góly a jsme za ně rádi. Z naší strany do byl dobrý zápas, ale doufám, že zůstaneme nohama na zemi. V neděli nás čeká Hradec, proto kterému jsme zatím neudělali ani bod, což se snad změní.