Report ze zápasu HKM vs. OLO (3:2)

Mountfield HK

3:2

(1:0, 2:1, 0:1)

Ihned v prvním střídání po začátku zápasu Jiří Šimánek přišel o svoji hokejku. Stejně tak olomoucký zadák a vhledem k tomu, že se hrálo téměř šest minut bez přerušení, museli si oba soupeři vzít náhradní. Během této pasáže však nepřišly téměř žádné gólové šance. Před bránou Branislava Konráda sice došlo k menšímu závaru, ale ani jeden z domácích hráčů nedokázal zakončit. Zákrok však musel předvést Patrik Rybár, který ale vyrazil tvrdou ránu Vyrůbalíka bez větších potíží.

V polovině první třetiny zavezl puk do útočné třetiny Rudolf Červený a po odrazu se dostal k zajímavému nahození Jake Newton. Skrz skrumáž těl však černou pryž na místo určení nedostal. V čase 11:03 rozradostnil FORTUNA arénu její kapitán Jaroslav Bednář. Roman Kukumberg mu adresoval přihrávku, která by jej však zřejmě minula. Po teči od olomoucké hokejky se ale ke střele dostal a i když zřejmě nebyla úplně podle jeho představ, do sítě přes dezorientovaného Konráda prošla.

Vzápětí se do úniku dostávala dvojice Kukumberg – Dej, ale druhý jmenovaný ve velké rychlosti nedokázal zakončit. Hradec převzal aktivitu a svého soupeře tlačil, ale Martin Štajnoch z těžkého úhlu branku hostí minul. Zbytek třetiny se dohrával bez zajímavých příležitostí a do útrob stadionu se tak šlo za jednogólového vedení domácí skvadry.

Mountfield HK vlétl do druhé třetiny ve velkém stylu a Bednář ihned vyzkoušel připravenost Branislava Konráda. Velmi dobrým pohybem se v celé druhé třetině prezentovala i čtvrtá hradecká formace. Radovan Pavlík pálil, ale gólman Mory dokázal opět zasáhnout. Při následné akci už ale neměl nárok. Dej s Bednářem skvěle forčekovali, až donutili obranu Hanáků k chybě. Bednář si mohl vybrat mezi střelou a přihrávkou a nakonec se rozhodl oslovit nikým nehlídaného Rastislava Deje u levé tyče, který skóroval do prázdné brány.

Odpověď Olomouce však na sebe nechala čekat pouze třiaosmdesát vteřin. Hradecká defenziva se dopustila první závažnější chyby, kterou skvělou střelou do bližšího horního rohu potrestal Tomáš Fořt a snížil na 1:2. To Moru lehce nakoplo a od modré čáry tvrdě vystřelil Jan Jaroměřský, čímž Patriku Rybárovi nadělal velké starosti se ztlumením kotouče. Pak už se opět hrálo podle not domácího mančaftu.

První přesilovku zápasu dostali Východočeši a dlouho se nemohli dostat přes modrou čáru. Kotouč si tak vzal Rudolf Červený a v čase 31:06 udělal ze všech hráčů Olomouce přihlížející diváky a skvělé sólo zakončil přesnou ranou. Náskok Mountfieldu mohl být ke konci prostřední části ještě větší, ale Roman Kukumberg po perfektní zadovce potvrdil, že smůla se mu v posledních utkáních lepí na hokejku a neomylně našel lapačku svého slovenského protihráče.

Poslední dějství začal aktivně domácí mančaft a Roman Kukumberg si šikovně posunul puk do útočného pásma. Už to vypadalo, že se bude řítit sám na Konráda, ale ten včas vyjel daleko od brány a před hradeckým útočníkem kotouč odpálil. Olomouc však rozhodně nepropadla poraženecké náladě a bojovala, seč mohla. Jan Knotek vypálil nad bránu a černá guma se od plexiskla nebezpečně odrazila zpět do brankoviště. Domácí obrana však byla pozorná.

Ve 44. minutě rozhodčí vyloučili Rudolfa Červeného na 2+2 minuty za vysokou hůl a Mora i přesto, že je nejhorší v celé soutěži, co se využívání přesilovek týče, dokázala snížit. Vilém Burian našel volného Jana Jaroměřského, jehož bombu přes čtyři clonící hráče Rybár nemohl vidět. Kohouti nadále tlačili a Fořt po průniku skrz celé hřiště mohl srovnat. Domácí brankář však byl proti.

Aktivní slovenský štírek Rastislav Dej vypálil z mezikruží, ale bránu netrefil a to byla poslední šance Mountfieldu HK v zápase. Mora v závěru ještě odvolala gólmana a power-play sehrála skvěle. Hned dvě veliké šance však dokázala obrana Hradce Králové v čele se skvěle chytajícím Rybárem zlikvidovat. Lvi tak po dvou porážkách v řadě na domácím kluzišti zvítězili a připsali si do tabulky plný bodový zisk.

Tomáš Martinec (Mountfield HK): Zápas rozhodla druhá třetina, která byla z naší strany výborná. Paradoxně nám přitom druhé třetiny v poslední době moc nešly. Čekali jsme urputného soupeře, v Chomutově odehrál výborný zápas, i když ho nakonec smolně prohrál. Olomouc i dneska hrála výborně a aktivně, musíme klukům poděkovat za obětavý týmový výkon. Ve třetí třetině si soupeř vytvořil šance, ale i s přispěním štěstí jsme to ubojovali a dovedli do vítězného konce.