Report ze zápasu OLO vs. TRN (5:1)

5:1

(1:0, 1:0, 2:1)

HC Dukla Trenčín

Olomoučtí byli od samého začátku ofenzivně více aktivnější než jejich slovenský soupeř, první dvě velké šance ale brankář Kompas dokázal zlikvidovat. Do poměrně slibné příležitosti se o pár minut později dostal hostující Gašparovič, Vošvrda byl ale včas na svém místě.

Síť jedné z branek se rozvlnila až ve dvanácté minutě, když dostal přesný pas na pravý kruh Marek Laš, který střelou nad Kompasovu vyrážečku poslal Olomoucké do jednobrankového vedení. Se vstřeleným gólem jako by olomoucká chuť střílet branky ještě vzrostla, gólman Kompas se však v některých chvílích překonával.

Olomoučtí ve své aktivní hře pokračovali i ve druhé části, Trenčínští se dostávali k Vošvrdovi jen stěží. V okamžiku, kdy se zápas přeléval do své druhé poloviny, mohly skórovat oba celky, jenže jak Švec, tak Jergl proti strážcům svatyně neuspěli.

Další zápis do střelecké listiny se tak konal o chvíli později. Podruhé v utkání se povedlo dostat puk za Kompsova záda Tomáši Mikúšovi, který se tak prosadil i ve druhém utkání proti Trenčínu. Dvougólové vedení přidalo na Hanákům na sebevědomí, což dokazovaly šance, které si i v dalším průběhu druhé periody vytvářeli.

Klid na hokejky olomouckých hráčů přidal necelé dvě minuty po začátku třetí třetiny Marek Laš, jenž dokázal dorazit Knotkovu střelu. Mezi střelce se tak zapsal podruhé během utkání.

Domácí následně v krátkém časovém sledu dvakrát faulovali a dlouhou dvojnásobnou přesilovou hrou hosté z Trenčína nepohrdli. Mikušovu střelu sice byl Vošvrda ještě schopný vyrazit, na dorážku kapitána Dukly Róberta Petrovického již ale dosáhnout nemohl.

Netrvalo to ovšem příliš dlouho a Olomouc se opět mohla pyšnit tříbrankovou vedením. Před Kompasem bylo hned několik hráčů, nejlépe z nich se dokázal zorientovat Marek Laš, který dotlačil puk do sítě a mohl slavit hattrick! A to nebylo z olomoucké strany vše. V poslední minutě zápasu zahrávala Mory přesilovku a díky pohotové práci Tomáš Mikúš na brankovišti docílili Hanáci páté branky v utkání.

Stav se do konce základní části již nezměnil. Olomouc porazila Duklu Trenčín i podruhé, tentokrát poměrem 5:1. Během přípravy si tak i po sedmi zápasech drží stoprocentní úspěšnost.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Z naší strany to byl dobrý zápas. V první a druhé třetině jsme nebyli příliš důrazní v koncovce, ale v závěrečné dvacetiminutovce jsme to zlepšili a proměnili jsme i některé šance, především ty z dorážky. Nevyhráli jsme jen o jeden gól, podařilo se nám vstřelit více branek, takže jsme určitě spokojeni. Do začátku extraligy musíme nejvíce zapracovat na přesilovkách.