Report ze zápasu OLO vs. PLZ (3:2)

3:2

(0:1, 1:1, 2:1)

HC Škoda Plzeň

První třetinu začaly oba týmy aktivně, ani jeden však nedokázal svou snahu přetavit v gól. První vyloučení a výhodu početního přečíslení dostali až v jedenácté minutě Kohouti, kdy byl za podražení vyloučen plzeňský David Sklenička. Byli to však Indiáni, kteří otevřeli skóre nedělního zápasu. Jeden z olomoucký hráčů poslal puk před bránu Branislava Konráda, kde byl ovšem Marcel Hossa. Ten nabízenou šancí nepohrdl, a dostal Plzeň do vedení.

Hanáci získali výhodu přesilové hry hned ve třinácté minutě. Nejprve byl totiž vyloučen Michal Poletín a o několik desítek vteřin poté také západočeský maskovaný muž Matěj Machovský, který se provinil zdržováním hry. Kohouti se dostali do dvojnásobného přečíslení, ani tuto příležitost ovšem nedokázali využít. V závěru úvodní dvacetiminutovky mohl vyrovnat Adam Zeman. Ten dostal přihrávku na modré, odkud se procpal až před gólmana Indiánů. Matěje Machovského ovšem nepřekonal, a do šaten se tedy šlo za stavu 0:1.

Ve druhé periodě byli aktivnější Západočeši. V pětadvacáté minutě se Nicholasi Johnsonovi mezi kruhy nabídl Jakub Lev. Jeho nebezpečnou střelu ale Branislav Konrád vyrazil. Plzeňští se však nevzdali a stále se tlačili dopředu. O necelé dvě minuty později měl velkou příležitost Dominik Kubalík, ani on však nedokázal olomouckého maskovaného muže překonat.

V sedmadvacáté minutě se vylučovalo poprvé i na straně domácích a na trestnou lavici byl za podražení poslán Jiří Řípa. Indiáni se na celou minutu nastěhovali do prostoru před Konrádovou bránou a nenechali ho ani na chvíli vydechnout. Sedmadvacetiletý gólman ale žádný puk za svá záda nepustil. Když už to vypadalo, že se půjde do šaten za stejného stavu jako na konci úvodní části, prostřelil Machovského pět vteřin před koncem druhé periody Radim Kucharczyk.

Pouhých čtrnáct sekund po vhození buly poslal Hanáky do vedení Marek Laš a zdálo se, že lepší vstup do třetí třetiny si nemohli domácí přát. Olomoucká radost ovšem netrvala dlouho, protože o dvacet vteřin později vybruslil mezi kruhy Ján Sýkora a jeho zakončení zapadlo za Konrádova záda. Stav utkání byl tak opět srovnán.

Oba celky následně předváděly bojovný hokej, z gólu se radovali ale pouze Kohouti. V dvaapadesáté minutě přebral ve středním pásmu puk Tomáš Mikúš, odkud zamířil do útočné třetiny. Zde přelstil plzeňského obránce, obkroužil klec Západočechů a zasunul kotouč do zcela odkryté brány. Do závěrečné sirény už gól nepadl, a tak si Olomouc připsala první extraligové vítězství za tři body.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Gól na konci druhé třetiny byl pro nás nesmírně důležitý. Dá se říct, že nás nakopl. Branka do šatny zamává s oběma týmy – nás nastartovala. Významný byl také gól na začátku závěrečné třetiny. Soupeř sice vzápětí vyrovnal, ale i přesto jsme to ubojovali a vyhráli. Získali jsme první tři body a jsme za ně samozřejmě rádi. Kvůli gólu Tomáše Mikúše chodí lidé na hokej.