Report ze zápasu TRI vs. OLO (6:3)

HC Oceláři Třinec

6:3

(3:1, 0:1, 3:1)

Už od úvodních minut bylo na ledě patrné, že si hráči dobře uvědomují, že zápas může rozhodnout o tom, zda tato série skončí nebo bude pokračovat. Zpočátku diváci sledovali opatrnou hru na obou stranách, ta ale vzala za své po vyloučení hostujícího Beiera. Oceláři dokázali využít svého tlaku v přesilové hře a úvodní gól tedy padl do sítě Hanáků. Imrich vypálil od modré, olomoucký brankář vyrazil puk pouze na hůl Davida Kofroně, který přesnou střelou otevřel gólový účet utkání.

Brzy na to mohlo být vedení domácího týmu dvojnásobné, ale Roman nedokázal procpat puk mezi betony Urbana. Nádhernou individuální akcí se poté blýskl střelec první branky, David Kofroň, ale tentokrát puk v brance neskončil.

Ale i přesto se domácí druhého gólu dočkali poměrně brzy. Ve vlastním oslabení se po přihrávce jednoho z olomouckých obránců dokázal povedeným blafákem prosadit Jan Hladonik. Kohouti dokázali rychle reagovat a z nařízeného trestného střílení se prosadil nejproduktivnější útočník hostů, Dominik Hajšman. Ale do kabin odcházeli s vedením o dvě branky Oceláři. Minutu před koncem se po přihrávce Kaukiče prosadil nejlepší střelec domácích, Miloš Roman, jehož prudká střela z mezikruží skončila za zády Urbana.

Vstup do druhé třetiny vyšel mnohem lépe hostům. Po závaru před Ovčařím se k puku dostal Matěj Zabloudil a opět tak od vyrovnání dělil Kohouty jeden gól. Hra se poté uklidnila a ubylo také gólových příležitostí. Za zmínku stojí šance Kofroně, který mohl po přihrávce Kaluse střílet do odkryté branky, puk mu ale sjel z hokejky. Na druhé straně zahrozil Horký, ale ani on se na listinu střelců nezapsal.

Hosté se však nechtěli vzdát bez boje a pár minut po začátku třetí dvacetiminutovky vyrovnal Dominik Hajšman, který se obtočil kolem branky a poslal puk za záda Ovčařího. Vyrovnaný stav se ale Ocelářům příliš nelíbil a o čtyři minuty později už opět vedli. Mezi úspěšné střelce se zapsal také Patrik Hrehorčák a vrátil tak svému týmu vedení. A o 130 sekund později už domácí měli opět náskok dvoubrankový. Patrik Hrehorčák dostal přihrávku před brankoviště, kde si počkal na pohyb brankáře a pak poslal puk na opačnou stranu. Naděje na vyrovnání a případné prodloužení série Kohoutům zhasla čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Do tříbrankového vedení poslal svůj tým třinecký kapitán Lukáš Kaukič.

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): Nejtěžší utkání v sérii, kdy Olomouc hrála uvolněně a taky to bylo vidět na průběhu utkání. Vedli jsme 3:1, potom dali na 3:3. Chvilkami byli lepší, ale obrovskou bojovností našich kluků a chutí hrát jsme to nakonec zvládli. Ale jestli ještě můžu dodat, tři výborné zápasy, tak kdyby se hrála celá sezóna, tak by to bylo úplně o něčem jiném.