Report ze zápasu TRI vs. OLO (7:5)

HC Oceláři Třinec

(4:5, 2:0, 1:0)

Do zápasu vstoupili mnohem lépe hráči Olomouce a brzy byli za svou snahu odměněni úvodní brankou. Ochman sice střelu Kořenka vyrazil, na dorážku Anagostise Spatharise už byl ale krátký. Netrvalo ale dlouho a Oceláři přispěchali s odpovědí. S odrazem o tyč poslal puk za záda Schejbala Patrik Hrehorčák. Z vyrovnání se ale domácí hráči neradovali dlouho, protože se znovu prosadili Kohouti a opět to bylo z dorážky, kdy puk za záda domácího gólmana poslal Miroslav Skopal. Stejný hráč pak poslal hosty již do tříbrankového vedení, když proměnil svůj samostatný únik. A aby toho nebylo pro domácí málo, o chvíli později proměnil svůj nájezd také Josef Podlaha a Ochmana v brance domácích nahradil Prokop. Ani ten však čisté konto příliš dlouho neudržel a inkasoval z hole Miroslava Skopala, který tak završil svůj hattrick.

Oceláři byli z vývoje utkání zaskočeni, ale přece jen se dočkali snížení, když z brejku překonal Schejbala Patrik Hrehorčák. A stejně rychle, jako si Kohouti vybojovali své čtyřbrankové vedení, tak o něj také rychle přišli. Nejprve se přesnou střelou prezentoval Jan Kalus a o pár minut později překonal hostujícího gólmana střelou z mezikruží René Najsar a do kabin tak odcházeli Oceláři pouze s jednobrankovým mankem.

Z druhé dvacetiminutovky uběhlo jen něco málo přes dvě minuty a bylo srovnáno, to když dorazil Horákovu střelu od modré do branky Ondřej Tománek. Oceláři povzbuzeni vyrovnáním se pak hnali v přečíslení ve dvou proti jednomu, pas Hladoníka na Przybylu byl ale příliš prudký. Spálená šance ale domácí mladíky příliš dlouho mrzet nemusela. O chvíli později překonal Schejbala blafákem Patrik Hrehorčák, který nejenže dokonal obrat Ocelářů, ale také završil hattrick. Kohouti však mohli brzy reagovat, Podlaha ale puk před odkrytou brankou minul a poté podržel domácí hráče několika povedenými zákroky Prokop.

A i vstup do závěrečné periody vyšel lépe domácím hráčům a brzy mohli slavit sedmý gól. Po závaru v hostujícím brankovišti překonal hostujícího brankáře Miloš Roman. S odpovědí se snažil přijít Podlaha, Prokop ale prostor mezi betonem a tyčí uzavřel. A na druhé straně neuspěl dnes velmi produktivní Hrehorčák, jehož střela minula branku hostů jen o pár centimetrů. Hra se pak přelévala ze strany na stranu, k přímému ohrožení branky už ale docházelo jen sporadicky. Kohouti na konci zápasu zkusili i hru bez brankáře, skóre už se ale neměnilo.

OHLASY

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): S výsledkem jsme spokojeni, s předvedenou hrou už méně. Protože v první třetině, na co jsme sáhli, to se nám nedařilo. Potom jsme ale silou vůle zápas nakonec otočili a dovedli do vítězného konce.