Report ze zápasu OLO vs. HAV (5:1)

5:1

(3:0, 1:1, 1:0)

AZ Heimstaden Havířov

Ke svému už osmému přátelskému zápasu si mladší dorostenci pozvali na domácí led nedaleký Havířov. Počáteční oťukávání ale trvalo jen asi tři minuty, pak totiž rozvlnil síť za bránou hostů Petr Wolf, když z předbrankového prostoru docpal kotouč za záda Velička.

Mladší dorostenci se hnali za dalším gólem. Josef Podlaha chtěl původně jen vyvézt puk z vlastního pásma, ocitl se ale téměř nehlídaný před bránou a zkoušel zakončit. Mladému útočníkovi ale ve skórování zabránil na poslední chvíli hostující hráč. Pár vteřin na to však mířil přesně Spatharis Anagnostis, který našel u levé tyčky mezírku a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení.

Do konce první dvacetiminutovky si domácí vytvořili už slušný třígólový náskok, když Josef Podlaha vyrazil k bráně hostů a od levého kruhu poslal puk na Velička. Zpočátku to vypadalo, že si brankář Havířova s kotoučem poradí a nadvakrát ho dostane pod kontrolu, opak byl ale pravdou, a tak po dvaceti minutách svítil na tabulích stav 3:0.

V polovině druhého dějství měl velkou šanci Ludvik Rutar s Tomášem Dajčarem, střela druhého jmenovaného ale byla příliš slabá a do sítě nedoletěla. Pár minut na to se ke slovu dostali i hosté, když po zmatku před bránou dokázal usměrnit puk za Schejbalova záda Adámek.

Ještě chvíli před koncem ale vracel tříbrankový náskok domácím právě Ludvik Rutar, když v přesilové hře na modré jen tak plácl do puku a ten skončil pod víkem Veličkovy svatyně. Ve třetí třetině Havířovští viditelně přidali na aktivitě a hnali se za srovnáním. Krásnou akci vymyslel Potočný, kterému se v situaci jeden na jednoho téměř podařilo oklamat bránícího hráče. Skoro ale nestačilo, a tak jeho akce skončila neúspěšně.

To na straně domácích byl Josef Podlaha úspěšnější. Po zmatku před bránou se mu přece jen podařilo najít nepokrytý prostor mezi brankářovou výstrojí a tyčkou. Havířov tak inkasoval nepopulárního bůra. Ani ne o minutu později mohl přidat šestý gól Martin Urban, jeho střela se ale odrazila a změnila směr cesty.