Report ze zápasu OLO vs. ZLN (0:5)

(0:0,0:4, 0:1)

PSG Berani Zlín

Mladší dorostenci v rámci pátého kola ELIOD extraligy mladšího dorostu změřili na ledě stařičkého zimáku síly se stejně starými hokejisty z nedalekého Zlína. Oba týmy za sebou měli tři úspěšné zápasy a jednu prohru, s devíti body je tak od sebe dělilo jen skóre, které měla horší Olomouc. Duel mezi Kohouty a Ševci se tak dal označit na šlágr kola.

První třetina ale začala velmi opatrně. Oba týmy se soustředily především na poctivou obranu a k větším šancím docházelo jen zřídka. Po třinácti vteřinách od první sirény sice vyrazil do útoku kapitán domácích Jakub Galvas, který ještě zadovkou hledal Josefa Podlahu, ten ale svou střelu směřoval jen do připravené lapačky hostujícího brankáře.

Na druhé straně velmi aktivní Pavel Blažek nejprve zkoušel dorážet svou vlastní střelu, a poté, co hosté přestáli bez vážnějších problémů i oslabení mířil do útoku znovu. Zlínský útočník se ale dál než za útočnou modrou čáru nedostal, tam už byli připravení bránící hráči domácích. Směrem ke zlínské bráně vyrazil před koncem první třetiny i Vítězslav Kret, ten byl ale vytlačen z pozice pro zakončení.

Druhá třetina byla ale přesným opakem té první. Už po třech minutách našel místo, kudy dostat puk do brány, Miroslav Gába. Na jeho střelu domácí brankář dosáhnout nemohl. Jen o pár minut později byl ale na trestnou lavici odeslán jeden z obránců Kohoutů a i Ševci si tak mohli zkusit první početní výhodu. Tu také proměnili, a to hned šestnáct vteřin po jejím začátku, když nad vyrážečku mířil Jakub Jenáček.

Druhý gól Ševce pořádně nakopl a hnali se k dalším brankám. Domácí gólman tak měl plné ruce práce. Na střelu Jana Václavka z rychlého brejku ale nestačil, a tak se puk ocitl v síti Olomouce potřetí. Adam Schejbal tak přenechal své místo v bráně svému parťákovi, Petru Galuškovi. Ten se v bráně moc neohřál a už musel hasit několik nebezpečných situací. Necelé dvě minuty před koncem měli blízko ke kontaktnímu gólu Hanáci. Spolupráce Josefa Podlahy s Janem Janečkem ale brankou neskončila.

Zato dvě vteřiny před druhou sirénou úřadovali opět hosté. Daniel Kowalczyk s Lukášem Zmeškalem si několikrát vyměnili kotouč a právě Lukáš Zmeškal poslal hosty do trháku. Konečné skóre zápasu pak ve čtyřicáté šesté minutě stanovil Matěj Pröschl, který našel skulinku mezi betony Galušky.

OHLASY

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Celý zápas jsme hráli velice špatně. Tohle nebyl výkon, který by mužstvo předurčoval k nějakým vrchním příčkám. Od půlky zápasu v Třinci to byl naprosto nedisciplinovaný výkon v defenzivě a proti Zlínu to pokračovalo. Byli jsme nedůrazní, nehokejoví. Hráčům jsme něco vytkli, šli na led a udělali několikrát ty samé chyby. Opory, které by měly mužstvo táhnout, nejsou schopné za celý zápas ani nahrát puk. Jsem ze zápasu opravdu hodně zklamaný a myslím, že by se někteří hráči měli rychle probrat.