Report ze zápasu OLO vs. POR (8:2)

8:2

(3:2, 3:0, 2:0)

HC RT TORAX Poruba

Od prvních minut se hrál v plechárně svižný hokej, útok střídal útok. Přesto se hrstka diváků, která si na stadion našla cestu, dočkala branky až v sedmé minutě. Na nahrávku od spoluhráče si kousek před tyčí počkal Josef Podlaha, proti kterému se brankář Remiáš nestihl přesunout. Stačila minuta hry a skóre se hnulo podruhé. Tentokrát se o to postaral Jakub Galvas, který zužitkoval nahrávku zpoza brány a zvýšil na 2:0.

Hosté se však své odpovědi dočkali poměrně brzo, za dvě a půl minuty. Nejprve to sice vypadalo, že Poruba z početní výhody nic nevytěží, ale Filip Hasaj, který proklouzl obranou a po nenápadné akci zavěsil přesvědčil všechny o opaku. Radost mu však dlouho nevydržela. Opět totiž zaúřadoval Josef Podlaha, který byl na konci podařené kombinace a vrátil domácím barvám dvoubrankové vedení.

Střelecké hody první třetiny však ještě nebyly u konce. Postaral se o to Filip Hasaj, který svým druhým gólem popět stáhl manko svého týmu na jediný gól. Jenže hostující útočník se svým zásahem ze 20. minuty stal posledním ostravským střelcem.

Od té doby už totiž pálili do černého jen Hanáci. Poruba přitom měla také několik velkých šancí. Za zmínku stojí zejména tutovka Žídka nebo závar před olomouckou bránou z 28. minuty, kdy se mohl prosadit jak Marek Voznička, tak Plachý.

Chleba i zápas se tak začaly lámat v polovině hrací doby. Nejprve se v početní výhodě prosadil Jan Janečko a chvíli po něm také Tomáš Dajčar, který projel obranou a svou akci zakončil výstavním gólem. Na konci 38. minuty navíc ještě více rozveselil své spoluhráče Miroslav Skopal, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před Remiášem. Na něho byla šestá branka už příliš a tak přenechal své místo Kryštofu Mrázkovi.

Ten sledoval, jak se chvíli před závěrem druhé dvacetiminutovky rozbouřily na ledě emoce a hra čtyř proti čtyřem, která se přenesla do posledního dějství, více vyhovovala Olomouci. Důkazem toho byl sedmý gól, který obstaral dorážející Miroslav Skopal. Poruba se však nevzdávala a snažila se ohrožovat suverénního Schejbala. Nepolevila ani po té, co se k puku dostal Josef Podlaha, který ve 47. minutě dovršil hattrick.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): Myslím si, že výsledek úplně neodpovídá soupeři, protože Poruba odehrála velice dobré utkání. My jsme ale byli důraznější před bránou. Poruba nás v prvních dvou třetinách přestřílela, ale myslím, že jsme byli hokejovější a kontrolovali jsme hru víceméně od začátku. Chtěli bychom do příště zlepšit přechod středního pásma, tam máme obrovské problémy i proto, že kromě tří čtyř hráčů máme ty v útoku fyzicky slabší a nepřetlačí tak soupeřovy beky. Ztrácíme na tom hodně kotoučů.