Report ze zápasu NIT vs. OLO (4:5)

HK Nitra

(0:1, 2:1, 2:3)

V úterý čekalo olomoucké hokejisty už předposlední utkání v přípravě a navíc se jednalo o poslední venkovní zápas. Hanáky tentokrát čekala odveta s jedním ze slovenských soupeřů, se kterým se utkali v minulém týdnu. Mora se tedy znovu vydala za hranice České republiky, kde je čekal duel s Nitrou.

Zápas byl tentokrát vyrovnaný už od začátku a obě mužstva hodně zásobovali oba brankáře svými střelami. Jedno však měli oba zápasy stejné, a to vstřelení úvodní branky, o kterou se v obou zápasech postarala Olomouc. Mora se totiž dokázala dostat do vedení ve 13. minutě, protože se poprvé ve střetnutí prosadila nová posila Erik Hrňa, jenž vyslal z levého kruhu nechytatelnou střelu do jednoho z růžků domácí brány.

Svěřenci Petra Fialy měli po své úvodní brance ještě k dispozici první přesilovou hru v utkání, ale domácím se jejich oslabení podařilo ubránit, a tak se do šaten odcházelo za jednobrankového vedení hostujícího celku.

Do druhé části vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří chtěli co nejrychleji vyrovnat či otočit vývoj utkání. V první větší šanci se ocitl Kováčik, jenže jeho střela z levé strany netrefila Trvajovu bránu jen o pár centimetrů. Chvíli před polovinou utkání se však už Nitra dočkala své první trefy. Obránci Olomouce totiž zapomněli na Radoslava Illu, jenž byl zcela sám před Trvajem a domácí útočník si už následně s hostujícím brankářem poradil bez větších problémů.

Svěřenci Antonína Stavjaňi měli následně k dispozici svou první přesilovou hru, kterou nakonec dokázali proměnit ve vedoucí branku, protože se ke střele ze středu útočného pásma dostal Jozef Stümpel, a zkušený útočník tak svým zakončením poslal Nitru do vedení. Domácí se však ze svého vedení neradovali příliš dlouho, jelikož měla Mora připravenou velice rychlou odpověď. Matai totiž vyslal svou střelu na Cibul´u, jenž jeho pokus vyrazil přímo na Ondřeje Švaňhala, který už dopravil puk do prázdné brány.

Do třetí třetiny se tedy vstupovalo za nerozhodného stavu. Domácí hokejisté však zřejmě zůstali hlavami v šatně, protože úvodní pětiminutovka byla zcela jasně v režii Olomouce. Svou nadváhu nakonec Mora přetavila hned ve tři branky. Nejdříve se do velké šance dostával Hrňa, kterého však domácí obrana faulovala, a tak bylo nařízeno trestné střílení, které Erik Hrňa s přehledem proměnil.

Neuběhla ani jedna minuta a nová akvizice Olomouce zkompletovala svůj hattrick. Erik Hrňovi se totiž zřejmě hodně zalíbil levý horní růžek Cibul´ovy brány, jelikož všechny jeho tři trefy v tomto zápase skončily v těchto místech. Navíc na svého bývalého kolegu z Třince ještě navázal Rostislav Marosz, který zužitkoval parádní pas od Ráce a střelou pod břevno navýšil vedení hostů už na tři branky.

Šestou branku Olomouce a zároveň svou čtvrtou mohl ještě přidat Hrňa, kterého našel svou přihrávkou Laš, ale hostujícího útočníka tentokrát vychytal domácí brankář. A tak přišel zákonitý trest na druhé straně, kde se Nitře podařilo ještě hodně zdramatizovat zbytek zápasu.

Nejdříve se dokázal prosadit Dušan Milo, jenž snížil na rozdíl dvou branek. To však ještě nebylo ze strany domácího týmu vše, protože se Nitra dokázala znovu trefit už po šestačtyřiceti vteřinách, kdy se o čtvrtou branku domácích postaral svou trefou Marek Slovák. Na více se už však Nitra nedokázala vzchopit, a Olomouc nakonec dokázala zvítězit 5:4.