Report ze zápasu TRI vs. OLO (1:2)

HC Oceláři Třinec

(0:2, 0:0, 1:0)

Oproti čtvrtečnímu utkání došlo v sestavě Ocelářů k několika změnám. Trenéři dali volno například Jiřímu Polanskému či Martinovi Adamskému, zápas z tribuny sledovaly i další klíčové opory. To Hanáci přivezli pod Javorový téměř kompletní kádr. V úvodů byli o něco aktivnějším týmem hosté, Vyrůbalíkova střela ovšem nenašla cíl. Na druhé straně se zkoušel prosadit Foltýn, ale taky on nebyl úspěšný. V polovině čtvrté minuty pálil Zíb, jeho ránu tečoval Kindl, kotouč ale zasáhl pouze zadní hrazení.

V osmé minutě scházelo ke gólu málo olomouckému Jerglovi, který zakončoval z bekhendové strany, ale Hrubec měl beton na svém místě. Těsně před polovinou úvodního dějství nebezpečně střílel Kamil Kreps, ovšem hostující gólman byl bezchybný. Ve 14. minutě tvrdě pálil hostující Ondrůšek, ale ani tento pokus neskončil v síti.

Olomoučtí se dvakrát prosadili v samotném závěru první části. Nejprve v minutě osmnácté extřinecký Tomáš Houdek prudce vystřelil od hrazení a puk zapadl do horního rohu. O minutu později třinecká defenziva neubránila za brankou olomouckého Pekra, ten připravil kotouč pro Jana Knotka, který neměl se zakončením z bezprostřední blízkosti problém.

V úvodu druhé periody rozhodně stojí za zmínku příležitost Pavla Patery, jenž si nabruslil mezi kruhy a z dobré pozice zakončil těsně vedle. Na konci 24. minuty zahrozil polský útočník Aron Chmielewski, který obkroužil klec, ale nakonec neprotlačil touš za Vošvrdova záda. Krátce poté se prezentoval solidním pokusem Trončinský, jenže scházela větší razance a preciznost.

V polovině duelu se hrálo nahoru-dolů. K vidění bylo několik kvalitních akcí, ale oba gólmani předváděli to lepší ze svého repertoáru. Mora zahrozila Švaňhalem a Machačem, jenže Hrubec se nenechal překvapit. Na druhé straně mohl proti bývalému zaměstnavateli snížit Rostislav Marosz, ale ani jemu nebylo souzeno.

V závěru druhé třetiny bylo k vidění mnoho vyloučení. Oba soupeři však v početních výhodách nedokázali ani ve velice nadějných pozicích skórovat.

Vstup do třetího dějství měli Oceláři impozantní. Po několika vteřinách Marek Trončinský ujel po křídle a nebezpečně vystřelil, Vošvrdovi puk vypadl z náruče do brankoviště, Adam Rufer ještě v dorážce neuspěl, ale důsledný Kamil Kreps už kus černé pryže nasměroval správně.

I v dalším průběhu byla třinecká snaha o vyrovnání naprosto evidentní. V nadějných možnostech se nejprve ocitl Kindl a Plíhal, jenže Vošvrda svůj tým držel nad vodou. Hanáci zahrozil ve 46. minutě, kdy se Buc prodral po pravé straně a předal kotouč pod sebe Švaňhalovi, ten ovšem nezamířil nejpřesněji a Hrubec jeho pokus zblízka pokryl

O několik vteřin později Vošvrda vyrazil Trončinského pokus před sebe, ale následně vykopl Gašparovičovu střelu jen ke Kindlovi, který ovšem nestihl v té rychlosti zamířit přesně a odkrytou branku přestřelil. V samotném závěru mohli Hanáci svůj náskok definitivně pojistit. Jiří Řípa ujížděl sám na Hrubce, ale když už se chystal zakončit blafákem, vypíchl mu puk obránce Matyáš. Oceláři v závěru svého rivala mocně tlačili, nebezpečně střílel z křídelního prostoru Marek Trončinský, ale skóre se už nezměnilo.