Report ze zápasu MBL vs. OLO (3:2)

BK Mladá Boleslav

3:2sn

(1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)

Boleslavští vstoupili do, pro ně důležitého utkání o postup do play-off, plní motivace. Hned v úvodu mohl poslat do vedení Bruslařský klub Jan Dvořák, jenže ani z levého kruhu, ani následně z přečíslení neuspěl, jelikož puk trefil dobře chytajícího Adama Schejbala.

Ve 13. minutě se Středočeši ujali vedení 1:0. Nejvíce se o to zasloužil Lukáš Kučera, který krátce po vyhraném buly využil skrumáže v brankovišti a prostřelil Schejbala v olomoucké brance. Bez přípravy zkusil tváří v tvář uspět například Andrej Moravčík, jenže i jej brankář Kohoutů dobře vychytal. Olomoučtí sice dokázali v některých fázích prvního dějství soupeře zatlačit, ke vstřelení branky to však nestačilo.

Hned po 38 sekundách dokázali Olomoučtí vyrovnat zásluhou Petra Bahounka. Utkání tedy rázem nabralo poněkud jiný ráz. V první větší šanci, která neskončila gólem, se ve druhé třetině ocitl Daniel Kalač. Už se zdálo, že by mohl boleslavského brankáře překonat, jenže nakonec se tak nestalo. Boleslavští při přesilové hře ve 23. minutě poněkud zaváhali, protože dost prostoru dostal David Karpíšek. Olomoucký hráč však nezvládl prostřelit Radka Haase.

Spousta faulů, zejména na straně Olomouce, stále přetrvávala. Jenže jako by to bylo spíše k prospěchu Kohoutů. Ti se totiž zhruba v polovině zápasu prosadili v oslabení. Po buly prostřelil nepříliš připraveného brankáře domácích Matěj Kořenek. Už se zdálo, že po čtyřiceti minutách zůstane skóre lepší pro Olomouc, jenže Bruslaři zvládli vyrovnat. Postaral se o to krátce po jednom z buly David Jirásek, po jehož střele od modré čáry skončil puk až v levém dolním rohu Schejbalovy branky.

Ve třetí třetině se toho moc nestalo. Šance na rozhodnutí zápasu byly na stranách obou týmů, jenže těm nepřálo štěstí v zakončení. V závěru třetího dějství hráli Hanáci přesilovou hru, před níž si vybrali oddechový čas. Početní výhoda se však Olomouci vůbec nevydařila, Boleslavští bez problémů po její většinu měli puk na svých hokejkách.

Prodloužení v této sezóně většinou téměř vždy o dělbě bodů rozhodne, tentokrát se tomu však nestalo, ačkoliv i tehdy se hrálo tři na tři. Boleslavští Lukáš Kučera a Petr Foerster nezvládli prostřelit z bezprostřední blízkosti Adama Schejbala.

Zápas dospěl do penaltového rozstřelu. Hned první nájezd Jan Janečko proměnil, ve druhé sérii vyrovnal Oscar Flynn, jenže potom začalo trápení útočníků a dominance obou brankářů. Před 16. nájezdem si však Oscar Flynn došel pro radu k druhému brankáři Vlastimilu Markovi, který mu očividně poradil dobře. Boleslavský útočník překonal Adama Schejbala, nasměroval puk do šibenice, přidal druhý proměněný nájezd a nasměroval Mladou Boleslav do play-off. Olomouc sice sahala ve městě automobilů po třech bodech, nakonec však odjíždí z předposledního zápasu sezóny pouze s jedním.

Jiří Zörkler (BK Mladá Boleslav): Jsme víc spokojení s tím, že jsme zvládli postoupit do play-off než s výkonem podaným v zápase. Soupeře jsme sice přestříleli, ale nedovedli jsme si vytvořit gólové příležitosti nebo tlak do brány. Jinak bychom podle mě dali čtyři nebo pět gólů. Každopádně jsme v play-off, což nás těší, protože jsme v něm podruhé za dvě sezóny.