Report ze zápasu KVA vs. OLO (3:4)

HC Energie Karlovy Vary

3:4sn

(2:1,1:2, 0:0 - 0:0 )

Olomoučtí hokejisté mířili do lázeňského města na západě Čech s vědomím osmibodové ztráty, ale rovněž s motivací navázat na poslední úspěšné utkání právě proti Karlovým Varům. A chuť po vítězství na Hanácích byla viditelná již od úvodního buly. Tlakem si vynutili přesilovou hru, kterou hned po třech sekundách využil Jiří Řípa.

Karlovarští si ale přichystali bleskovou odpověď. Za pětadvacet vteřin totiž ukázal velký přehled ve hře Radek Duda, jenž vybídl ke skórování do téměř odkryté branky Martina Barteka, a ten se nemýlil. Nicméně ani stav 1:1 nevydržel dlouho. Stanislav Balán totiž přesnou přihrávkou našel najetého Davida Hrušku, který tváří v tvář brankáři Trvajovi zvolil bekhendové zakončení a rozjásal KV Arénu podruhé. Poté se hra trošku uklidnila, oba celky se začaly věnovat také defenzivní činnosti a do šaten se tedy šlo za stavu 2:1 z pohledu domácích.

Stejně divoce jako ta první začala i druhá perioda. Neuběhla z ní ani minuta a Západočeši se radovali potřetí. Možnost přesilové hry využil nekompromisní střelou od modré čáry už dvougólový Martin Bartek.

Ale Olomouc nic nevzdala! Právě naopak. Za špatně postavenou obranu Energie si šikovně nabruslil Dávid Buc, který byl sice při samostatném úniku zahákován a na první pokus Závorku nepřekonal, ale jeho dorážka pod víko již úspěch slavila.

V následující minutě se na listinu dvougólových střelců zapsal také Dávid Buc, jemuž se podařilo využit obrovských zmatků v karlovarské obraně a po nedorozumění mezi Sičákem a Závorkou srovnal stav na 3:3.

Po gólových hodech na začátku třetiny si o pozornost řekli také oba brankáři. Šancí bylo stále dost a dost, avšak jak Závorka tak Trvaj vystavili všem potenciálním nebezpečím stopku. Ze všech šancí si tu největší vypracoval ve vlastním oslabení Richard Diviš, ale ostrou střelou na lapačku neuspěl. Ve 32. minutě hráli Karlovarští navíc krátkou dvojnásobnou přesilovku, nicméně ani v ní na pozorného Trvaje nestačili.

Nástup do třetího dějství už tak divoký nebyl. Hráči obou týmů nastoupili na led s vědomím důležitostí zápasu a podle toho vypadala i hra. Šancí ubylo a hrálo se ze zabezpečené obrany. Nicméně hra stále nabízela svižný hokej a tři a půl tisíce diváků v KV Aréně se rozhodně nenudilo.

Z řady menších šancí vyčnívala ta Václava Skuhravého, který společně s Mickou vytvořili zmatek v Trvajově brankovišti, avšak i tento pokus Energie Trvaj spolu se svými obránci vyřešil. Další nepříjemné okamžiky zažívala olomoucká obrana během přesilové hry Západočechů. Téměř dvouminutový zámek spolu s několika střeleckými pokusy Martina Barteka útočícího na hattrick se však podařilo Kohoutům ubránit.

Dvě minuty do konce třetí periody se do gólové šance dral jako buldok Jan Knotek, který sice dostal puk za brankovou čáru, nicméně s ním byl do branky nacpán také Závorka a rozhodčí tak gól uznat nemohl.

Také prodloužení se neslo v duchu pohledného a aktivního hokeje. Velkou šanci v podobě přesilové hry nabídl Kohoutům domácí obránce Jekabs Redlihs. Ten ale na trestné lavici vydržel celé dvě minuty, poněvadž Hanáci přesilovku čtyři na tři využít nedokázali. Když následnou šanci spálil i Jiří Řípa, přišly na řadu samostatné nájezdy.

V nich se mezi karlovarské tyče postavil Vladislav Habal, avšak ani ten nezabránil šikovnosti Rostislava Marosze, který tak rozhodl parádní podívanou a připsal bonusový bod na stranu Olomouce, která tímto stáhla ztrátu na dvanácté místo, které drží právě Západočeši.

Karel Mlejnek (HC Energie Karlovy Vary): Góly soupeře na 3:2 a 3:3 jsme si do branky téměř nakopali sami vlastními chybami. Nebyli jsme dnes spokojeni s přesilovou hrou pět na tři, tu jsme nezvládli. Na druhou stranu musím ocenit, že po těžkém direktu, kdy soupeř vyrovnal na 3:3, se mužstvo vzchopilo a třetí třetinu odehrálo pozorně. V nájezdech jsme byli nejblíže bodům, co jsme letos vůbec byli, ale bohužel to opět nevyšlo.