Report ze zápasu VIT vs. OLO (5:2)

HC Vítkovice Ridera

(2:2, 3:0, 0:0)

Jako první prověřil Konráda domácí Szturc. To byla ale spíše výjimka v prvních pěti minutách, ve kterých vládly obrany obou celků. O první rozruch se postaral Urbanec, když fauloval Laše. A Hanáci měli možnosti ke skórování. Nejprve si najel Irgl mezi beky a svou střelou prověřil Bartošáka a následně pak nabil Burianovi, který ale přihrávku netrefil. Šrumec před vlastní bránou zažil po přesilovce i Konrád, dorážkám domácích ale odolal.

V polovině třetiny byl už ale olomoucký gólman překonán. Obránce Marek Hrbas si najel na levé křídlo a rychlou střelou vymetl šibenici brány. Ale ani ne za minutu bylo srovnáno. Střelu Mráze vyrazil Bartošák přímo k Podlahovi, který trefil tyč, od níž se odrazil puk zpátky k Bruno Mrázovi, který se napodruhé nemýlil.

Po šanci Květoně šel na trestnou Zdráhal a Hanáci měli další výhodu, která málem přinesla další gól. Střela Jaroměřského se odrazila od obou tyček a od zad Bartošáka mířila za brankovou čáru. Rozhodčí ale pískl dříve, než tam stačil puk dorazit. Ve zbytku přesilové hry už Vítkovice nic Olomouci nedovolily.

Vítkovice ještě do konce třetiny vstřelily gól. Po chybě jednoho z hostů, který dával puk před svou bránou jej tam uzmul Roman, který naservíroval puk Patriku Zdráhalovi, který propálil gólmana. Za chvíli bylo ale opět vyrovnáno. Po střele Laše vyrazil Bartošák puk na hůl Jana Eberleho, který pohotově prostřelil vítkovického gólmana. V poslední minutě zkoušeli změnit stav Herman i Tyborem, ale ani jednomu se to nepovedlo.

Na začátku druhé třetiny byli aktivnější domácí, ale olomoucká obrana byla pevná. Po šesti minutách druhé třetiny byl další vítkovický hráč poslán na trestnou, tentokrát Olezs za podražení. Ale až na střelu Knotka mohl být Bartošák v klidu. Ihned po konci trestu zahrozil Tybor, ale Konrád byl u tyče připraven. V polovině zápasu překvapil Konráda svým nahozením od mantinelu Lukáš Klok a domácí se dostali do vedení. Po této brance byli aktivnější domácí, ale žádnou ze svých šancí nevyužili.

Před koncem třetiny fauloval Podlaha a domácí si poprvé vyzkoušeli přesilovku. Dlouho to vypadalo, že dopadne stejně jako předchozí přesilovky, ale těsně před koncem se puk po skrumáži před Konrádem dostal k Petru Trškovi, který dorazil puk do sítě. Další přesilovku způsobil 22 sekund před koncem třetiny svým hákováním Burian. Domácí ji stačili využít ještě ve druhé třetině, v předbrankovém prostoru se prosadil Rostislav Olezs.

Do třetí třetiny nastoupil v olomoucké bráně Martin Falter. Vítkovice ho ale příliš nepřivítaly, ani Bartošák nemusel být na začátku příliš pozorný. Po čtvrtině třetí třetiny si šel sednout za podražení Mráz. Přesilovka domácích ale spíše posloužila ke zdržení času do konce zápasu.

Bartošáka poté probral Jergl, ale trefil jen ležícího gólmana. Na druhé straně zahrozil nejprve Zdráhal, poté Szturc trefil dokonce horní tyč. To byly poslední velké možnosti utkání. Olomouc se na konci zápasu nedostala do pořádného tlaku, který by zdramatizoval závěr utkání a ani Vítkovičtí nevyužili otevřenější obrany hostů.