Report ze zápasu BEN vs. OLO (4:1)

HC Benátky nad Jizerou

4:1

(0:0, 1:1, 3:0)

První třetina středečního střetnutí příliš gólových šancí divákům nenabídla. Hrál se sice rychlý hokej, ale obrany obou celků převyšovaly své útočné kolegy. Herně aktivnějším týmem však bezesporu byly domácí Benátky. Svědčí o tom také poměr střel na branku. Zatímco Moravané mezi tři tyče mířili sedmkrát, domácí Žigárdyho zaměstnali hned v šestnácti případech.

Olomoucký gólman působil v prvních dvaceti minutách velice jistým dojmem. Z lapačky mu nevypadl vůbec žádný puk. S ledovým klidem lapil například překvapivou Nevyhoštěného střelu z otočky, poté se snažil usměrnit touš do sítě Hudíček, avšak neuspěl.

V počátku osmé minuty hosté po nahození od modré čáry dostali puk do sítě. Všechno vzrušení ale bylo zbytečné, neboť branky bylo dosaženo po písknutí čárového rozhodčího z důvodu porušení postupu při vhazování. Největší šanci první části hry zahodil na útočném výletě obránce Bendík. Po vyjetí na vrchol brankoviště už nedokázal protlačit touš do sítě.

Vstup do druhé části se vydařil Hanákům. Na začátku 26. minuty těsně po buly pálil Szturc, Stejskal ukryl puk do lapačky. Ještě v téže minutě se do šance prodral opět Roman Szturc a tentokrát už se radoval. První střelu ještě Stejskal vyrazil, na bekhendovou dorážku už byl krátký a Hanáci se poprvé radovali.

Vedení hostů ovšem netrvalo příliš dlouho. V přesilové hře Benátky vytvořily kolotoč přihrávek, z čehož rezultovalo vyrování. Klimt našel hokejku Michala Pavlů, jenž ještě potáhl kotouč a poté ho poslal mimo dosah olomouckého brankáře.

Ve 33. minutě utáhl Urban na modré Mikelovi smyčku a ze strany postupoval sám na branku. Až Mikelův faul ho ve velké šanci zastavil. Tlak Benátek se stupňoval, hosté špatně střídali a Pabiška uháněl sám na branku. Udělal blafák, ale minul. Poté ještě ujel Bárta ve dvojici s Klimtem, jenže prvně jmenovaný akci překombinoval.

Už po minutě hry ve třetí periodě měli velkou šanci Kohouti. Kucharczyk svou střelu cpal mezi tři tyče, avšak Stejskal betony tečoval puk těsně vedle své pravé tyčky. V polovině třetí třetiny to byl nejaktivnější hráč hostí Szturc, kdo se snažil přidal druhý gól. V cestě mu tentokrát stála hokejka jednoho z bránících hráčů Benátek, která na brankové čáře zastavila touš mířící do sítě.

Benátky se nechtěly smířit s remízovým stavem, a tak v 56. minutě zavelel k náporu Michal Bárta, když po pěti vteřinách přesilové hry vrátil do sítě vyraženou střelu Kolmanna. Hanáci otevřeli hru a do rozvrácené obrany se vřítil opět Michal Bárta a mezi Žigárdyho betony prostrčil kus černé pryže až do sítě.

Za tohoto stavu Kohouti už rezignovali a výsledkem toho byl čtvrtý gól v jejich síti. Tato výstavní trefa podtrhla povedenou čtyřminutovku domácích na konci utkání. Lukáš Krejčík napřáhl a Štefan Žigárdy se jen ohlédl, kterak se kotouč od břevna do jeho branky. Benátky tak Olomouci oplatily stejnou mincí se stejným výsledkem 4:1 porážku v prvním vzájemném duelu na Hané.

Milan Černý (HC Benátky n/J.): Jsme spokojení. Je dobře, že poté, co jsme inkasovali branku, jsme dokázali rychle vyrovnat. Za stavu 1:1 se hrál otevřený hokej. Vedoucí branka na 2:1 nás pochopitelně posunula k vítězství. Myslím si, že další branky plynuly zejména z toho, že Olomouc otevřela hru. Překvapilo mě, že hosté tolik neforčekovali a hráli zahuštěné střední pásmo. Na druhou stranu, když se dostanou do útočného pásma, tak mají vhodné typy hráčů, kteří se udrží na puku. Z toho jsme měli obavy. Důležitý byl i výkon gólmana Stejskala. Cením si toho, že jsme porazili soupeře, který má momentálně lepší výsledky než Chomutov či Ústí nad Labem.