Report ze zápasu OLO vs. BEN (1:4)

1:4

(0:1, 1:2, 0:1)

HC Benátky nad Jizerou

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří díky své aktivitě získali možnost dvakrát si zahrát přesilovou hru. Středočeši ale v obou případech byli při bránění úspěšní, když nedopustili, aby se kotouč ocitl v jejich brance.

V polovině první třetiny si obě strany připravily vyloženou příležitost, jenže Koloucha v nájezdu skvěle vychytal Vošvrda a pokus hostujícího Vlacha, který zakončoval z hranice brankoviště, zastavil neméně dobře Kašík.

O pár minut později se ale konečně rozsvítilo červené světlo za jednou z klecí, z gólu s mohli radovat hosté. V početní výhodě napřáhl ke střele od modré Marek Pabiška, jehož rána rozvlnila síť v olomoucké svatyni.

Své vedení navýšily Benátky na začátku prostřední části, když Kašík sice dokázal vyrazit Kopicův projektil, jenže na dorážku Davida Kellnera z mezikruží byl již krátký.

Třetí trefu Středočechů mohl v 33. minutě přidat Tomáš Liška, jenže ve svém úniku byl faulován. Při následném trestném střílení si však hostující útočník spravil chuť, když si parádně rozhýbal Kašíka, kterého poté překonal mezi nohama.

Hanákům se podařilo snížit zásluhou Petra Haluzy při klasické přesilovce, kdy navíc jeden z bránících beků Benátek ztratil hůl. Olomoucký forvard dostal přihrávku na levý kruh, odkud zavěsil puk pod horní tyčku.

Zanedlouho mohl přiblížit Moru k jejímu soupeři na rozdíl jediné branky Milan Ministr, který však na rozdíl od Lišky neproměnil trestné střílení.

Poslední dějství nabídlo i jednu nepříjemnou situaci, když v jeho úvodu Bartoň na obranné modré tvrdě sestřelil jednoho z benáteckých hráčů. Jeho stav vypadal na první pohled velmi vážně, ale naštěstí po několika desítkách sekund za pomoci spoluhráčů vstal a odjel na střídačku. Domácí obránce vyfasoval za svůj zákrok pět minut plus trest ve hře.

Hanáci se ale i díky dvouminutové hře čtyř proti čtyřem při dlouhém oslabení ubránili, a sami poté mohli svému sokovi nahlodat sebevědomí z dalšího trestného střílení. Jenže Vošvrda se znovu vyznamenal, když schoval Řípův nájezd do lapačky.

Poté oba hlavní sudí vypadali jak na spartakiádě, když do konce duelu vyloučili další hromadu hráčů z obou mužstev. Celkový počet vyloučených se tak vyšplhal až na dvaadvacet nepočítaje Bartoně.

Olomouc se ještě v závěru pokusila o hru bez gólmana, ale čtyři vteřiny před koncem inkasovala do prázdné svatyně, když se prosadil Miroslav Kopic. Benátky si tedy odvezly výhru 4:1 a ve čtvrtek doma se budou snažit vynutit si poslední rozhodující zápas.

Videosestřih

Jan Tomajko (HC Olomouc): Prvních deset minut jsme hráli dobře, ale poté nás přesilové hry trochu zbrzdily. Měli jsme jich v tomto utkání strašně moc a vůbec jsme je nehráli dobře, málo jsme stříleli a nechodili jsme do branky. To asi rozhodlo zápas, protože tolik přesilovek není tak často k vidění. Dvě trestná střílení, která jsme jeli a neproměnili, to byly ty dva rozdílové góly, pokud nepočítám čtvrtý inkasovaný do prázdné branky. V zakončení jsme byli moc laxní, ne tak důrazní, jak bychom měli být. A to se nám vymstilo. Zápasy doma i v Benátkách jsou si hodně podobné, rozdíly nejsou vidět, takže si myslím, že ve čtvrtek nás čeká stejný duel.