Report ze zápasu LIT vs. OLO (2:3)

HC Verva Litvínov

2:3sn

(2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)

Zápas v Litvínově začal slavnostním předáním a uvedením do provozu nové rolby. Za klub promluvil předseda představenstva Jiří Šlégr i zástupci města a sponzorů.

A jen se poslední diváci usadili, už domácí vedli. Ve 25. vteřině vystřelil od modré Hunkes, puk prošel brankáři Konrádovi výstrojí a v brankovišti za ním byl nejrychleji Viktor Hübl, který skóroval na 1:0. Týž hráč a jeho kolega z první formace Lukeš pak ve střeleckých pozicích ještě hledali lépe postaveného spoluhráče, na druhé straně měl gólovku Čáp, avšak mířil vedle.

Vyloučení Jaroměřského v polovině třetiny mohl v závěru potrestat Jánský, Konrád ovšem Moru zachránil fantastickým zákrokem. Ale na střelu Karla Kubáta od modré čáry nestačil. Aktivnější Verva si vedení zasloužila, v závěru třetiny zvýšenou snahu hostí neutralizoval pozorný Petrásek.

Druhá část nabídla jiný obraz hry. Spoluzpůsobil to fakt, že brzy po zahájení hry Vilém Burian snížil na 2:1. Hanáci postupně přidávali, získali převahu a výjimkou nebyla ani minuta jejich trvalého tlaku. Za černé mohl odpovědět znovu Jánský, z pravé ale strany neuspěl.

V závěru třetiny byl vyloučen za hákování Hunkes, ale oslabení zvládli Litvínovští dobře, pomohla tomu i Gerhátova útočná akce.

Třetí část začala Vyrůbalíkovým trestem, ale po 43 vteřinách pískli rozhodčí podražení Kubátovi, takže se hrálo čtyři na čtyři. Útočná aktivita Olomouckých pokračovala, ale domácí defenzíva odolávala přes Jurčíkův trest až do závěru zápasu.

V něm pomohla hostům střela odražená od zadního mantinelu a pohotovost Jana Knotka, který skóre upravil na 2:2. V prodloužení se mnoho gólových situací neurodilo a tak přišly na řadu samostatné nájezdy.

V prvních dvou sériích neuspěli Ostřížek s Burianem, respektive Lukeš s Kubátem. Ve třetí nejprve překonal Petráska Jan Knotek, a protože po něm neskóroval Hübl a síť rozvlnil olomoucký Eberle, poslední tři nájezdníci už ani jet nemuseli.

Olomouc se tak nakonec dostala k důležitému zisku dvou bodů, čímž se udržela v kontaktu s elitní šestkou soutěže.

Darek Stránský (HC Verva Litvínov): Rychlý gól z naší strany nám dost pomohl, hra tak byla v první třetině ještě jakž takž, měli jsme štěstí v produktivitě, vysloužili jsme si i druhý gól. Zápas byl dobře rozehraný. Druhá třetina byla z naší strany ale hodně nepovedená, soupeř nás začal přehrávat, hned zkraje jsme navíc dostali gól a pak nebyli schopní se udržet na puku, být nebezpeční, byli jsme dlouho pod tlakem. Vyústilo to pak ve vyrovnávací branku ve třetí třetině, i tam jsme se nezlepšili a dovolili jsme nakonec soupeři těsně před koncem srovnat. V nájezdech se nám bohužel druhý bod nepodařilo urvat.