Report ze zápasu OLO vs. TRI (0:3)

(0:1, 0:0, 0:2)

HC Oceláři Třinec

Zprvu počátku se zdálo, že na první gól si budeme muset počkat velmi dlouho, jelikož oba celky hráli opravdu velmi vyrovnanou první třetinu. V jejím rámci mohli diváci na olomouckém zimním stadióně vidět spoustu střeleckých pokusů, či vylučování. Co se týče právě trestů obou celků v utkání, začalo se vylučovat již po 36 vteřinách hry, když odjel na trestnou lavici olomoucký Kuba.

Kdo by si ale myslel, že utkání bude nudné a nezáživné na gólové, či střelecké pokusy, mýlil by se. Skóre druhého semifinálového střetnutí mohl zkraje druhé poloviny úvodní dvacetiminutovky otevřít Miroslav Kuba, jenž byl v samostatném úniku na branku Hlaváče faulován.

Následovala pro něj gólová příležitost v podobě trestného střílení. V tom si ale kapitán Kohoutů nevedl příliš výsostně. Kuba totiž zvolil v trestném střílení bez jakékoliv kličky střelu z nápřahu, a to přímo do Hlaváče. Ten jí sice štěstím vyrazil, ale prvnímu gólu zabránil.

Nedáš. Dostaneš! Toto pravidlo v případě úvodního gólu zápasu, který se podařilo vstřelit mužstvu ze Slezska. Po chybě obránců Olomouce se puku ujal Roman Michal, který okamžitě předal puk Davidu Kofroňovi. Ten si obešel pár obránců svými kličkami a dokázal přesně zakončit za oklamaného Šoustala.

Ve druhém dějství čekali diváci a fanoušci na vstřelený puk za záda jednoho z gólmanů marně. Avšak i prostřední třetina nebyla nudná. Bylo k vidění početná sada vylučování na obou stranách i jasné gólové šance. Jedna z takových byla v podání opět Ocelářů, když jeden z jejich obránců vstřelil kotouč do brankoviště. A puk rázem jakoby nebyl. Do brankoviště se sjely všichni hráči, co byly právě na ledě, ale muži v pruhovaném branku neuznali. Následovala sice menší šarvátka, ale rozhodčí zůstali klidní.

O druhý gól utkání se postaral Michal Roman, jemuž se podařilo vstřelit po zmatcích před bránou Šoustala gól. Pojistil tím tak postup Ocelářů do finále extraligy.

Avšak nebyl úplný konec. Olomouc v poslední minutě stáhla Šoustala na střídačku a hrála v šesti. Toho ale využil Michal Roman, který si brankou přes celé kluziště do prázdné brány připsal druhý gól v utkání a dohromady třetí bod v zápase. Rozhodl tak definitivně o postupu Ocelářů do finále. Naopak pro Kohouty sezóna končí.

OHLASY

Jan Tomajko (HC Olomouc): Dneska jsme hráli určitě lépe, než v Třinci, ikdyž výsledek je skoro stejný. Měli jsme šance, ale ty jsme nevyužili. Je to škoda, že jsme nedali góly. Celkově je to takové krutké trošku, ale musel jsem kluky pochválit, protože odehráli skvělej zápas.