Report ze zápasu ZLN vs. OLO (3:5)

PSG Berani Zlín

3:5

(1:1, 2:3, 0:1)

Začátek utkání nabídl opatrný hokej z obou stran. K prvnímu vyloučení došlo až v desáté minutě, kdy byl za hákování vyloučen olomoucký Jan Knotek. Ševci ovšem nabízenou přesilovou hru nevyužili. Nemuselo je to mrzet, neboť Knotek byl několik vteřin poté, co naskočil na led, opět poslán na trestnou lavici, a to už domácí trestali. Jako první se v utkání prosadil Martin Podešva. Ten se dostal k odraženému puk a dotlačil jej do sítě.

V šestnácté minutě však dokázala Mora srovnat. Tomáš Fořt zavezl puk do útočné třetiny, dostal se až před Štůralu, který jeho pokus sice vyrazil, ale na dorážku z hole Miroslava Holce už byl krátký. Ten se trefil bekhendem přímo do šibenice.

Druhou periodu začaly oba celky aktivně. Již ve dvaadvacáté minutě předložil Žižka nahrávku na Zdeňka Okála a ten poslal kotouč mezi betony Faltera rovnou do sítě. To ale bylo na dlouhou dobu od Beranů všechno, do konce třetiny už se prosazovala jen Olomouc. Nejprve srovnal Miroslav Holec, který svou střelou vymetl růžek zlínské svatyně. Do vedení pak svůj tým poslal Robin Staněk.

Hanáci ovšem následně ukázali, že se umí trefovat i v oslabení. V šestatřicáté minutě dostal opět dvě minuty Jan Knotek. I přes oslabení se hostující tým dokázal prosadit a do dvougólového vedení jej poslal Petr Strapáč. Do konce druhého dějství se ale skóre upravovalo ještě jednou. Bořuta poslal puk na branku a tam se k odraženému kotouči dostal jako první Roman Vlach, který na dvakrát protlačil puk do sítě.

V závěrečné periodě se Zlín snažil vyrovnat. Skoro se mu to podařilo necelou minutu před koncem základní hrací doby a opět v tom měl hokejku Roman Vlach. Trefil však pouze tyčku. Domácí to poté zkusili bez brankáře, ale to Olomouc trestala. Konečných 5:3 pro Kohouty vystřílel nejtrestanější muž utkání Jan Knotek, který trefil odkrytou klec.

Na řadu přišlo také prodloužení tři na tři. Více než výkon ale diváky pobouřil brutální faul Juraje Mikuše na domácího Zdeňka Okála. Prvně zmíněný neunesl čistý hit od Okála a ohnal se po něm hokejkou. Za svůj výbuch nervů byl poslán do sprch a zápas pro něj skončil. Berani však přesilovku odmítli, neboť si chtěli vyzkoušet klasickou hru tři na tři.

Oba celky si vyzkoušely také nájezdy. V nich byl domácí brankář Štůrala stoprocentní, zatímco olomouckého Faltera překonal opět Roman Vlach.