Report ze zápasu OLO vs. SPA (2:4)

2:4

(0:0, 1:1, 1:3)

HC Sparta Praha

V sedmém kole aktuálního ročníku extraligy přivítali Hanáci na svém ledě soupeře z pražské Sparty. Vzhledem k tomu, že čtyři z pěti posledních vzájemných zápasů obou celků skončily až v prodloužení, případně po nájezdech, se dalo očekávat, že také tentokrát zažije plecharéna pořádný boj.

Úvod zápasu se nesl v duchu opatrného oťukávání na obou stranách. Kohouti se díky své přesilové hře usídlili v útočném pásmu a vyslali na Matěje Machovského několik střel, nicméně jak Irglovu otočku, tak dvě střely nové posily Lukáše Nahodila sparťanský gólman kryl.

Největší šanci prvního dějství měl na své hokejce Zbyněk Irgl, když ujel ve vlastním oslabení. Jeho střelu na lapačku však opět zneškodnil spolehlivý Machovský a všem případným pochybovačům dokázal, že mu druhé místo v brankářských statistikách ligy patří plným právem. Do konce třetiny ještě Kohouti zahrozili v další přesilovce, ale v nepřehledné skrumáži před bránou našel nejrychleji puk hostující gólman.

Během první třetiny Hanáci svého soupeře jasně přestříleli, ovšem na gólový úspěch si museli počkat až do druhého dějství, kdy se o gólový zápis postarala druhá formace Kohoutů. Dělová rána Zbyňka Irgla vymetla pavučiny z pravého rohu Machovského brány a celá plecharéna explodovala nadšením. Červenobílí zůstávali i nadále při chuti, a i díky další přesilové hře se opět usadili před Matějem Machovským.

Právě strážce sparťanské brány se stal hrdinou následujících minut, když nadvakrát zneškodnil z blízky dorážejícího Tomečka a následně si poradil také se střelou Marka Laše. Machovský měl na své straně nakloněnou také štěstěnu, jak se ukázalo po akci Strapače a Nahodila. Nová posila červenobílých protlačila kotouč za brankářova záda, puk však protančil brankovištěm a následně byl odklizen obránci Sparty. Hostující hráči v ostřelování Konrádovy brány tak pilní nebyli, přesto se jim ve druhé třetině podařilo zásluhou Lukáše Pecha vyrovnat.

Do závěrečného dějství vstoupili aktivněji domácí hráči, jejich aktivitu však přibrzdil faul Jana Jaroměřského. Hostům se podařilo vyvinout tlak, ze kterého se ke střele nadvakrát dostal Kumstát a posléze také Blain, Konrád ale jeho střelu od modré čáry skryl ve své výstroji a raději přerušil hru.

Zatímco v první a druhé třetině se s góly šetřilo, třetí třetina v intervalu necelých dvou minut přinesla hned tři přesné zásahy. Nejprve se v 51. minutě ujala Sparta vedení díky Tomáši Pavelkovi . Hosté se ovšem neradovali dlouho – necelou minutu po sparťanské akci se puk dostal k Zbyňku Irglovi, který svým druhým gólem v zápase srovnal skóre na 2:2.

Na hanáckou korekci stavu utkání ale Pražané našli odpověď hned v zápětí. Domácí obrana nechala v předbrankovém prostoru volného útočníka Matěje Berana, jehož střela k velké radosti fandů v rudobílých dresech zapadla za záda Branislava Konráda.

Domácí hokejisté si v závěru třetí třetiny vypracovali několik slibných šancí. Jerglovu střelu ale zneškodnil Machovský a do střely Petra Koloucha obětavě skočil sparťanský obránce. Červenobílí v posledních minutách zápasu zkoušeli hru bez brankáře, ale bez úspěchu. Petr Vrána pak gólem do prázdné brány upravil skóre na 2:4.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): Bylo to vyrovnané utkání. Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Střel máme dostatečné množství, ale naše zakončování je chabé. V přesilové hře musíme být důrazní v předbrankovém prostoru. Není tam důraz, ale ten potřebujeme nejen v přesilovkách, ale v celém utkání. V Litvínově jsme dali jeden gól, doma s Vítkovicemi také gól a pak jeden do prázdné brány. Naše střelecká impotence je veliká. Vypracovali jsme si dost příležitosti, ale nedokázali jsme dát gól. Ve třetí třetině jsme udělali 2 chyby při obranné hře a byli jsme potrestáni. Samozřejmě musím soupeři pogratulovat.