Report ze zápasu OLO vs. HAV (1:2)

1:2p

(0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

AZ Heimstaden Havířov

Ve třetím utkání v řadě se starší dorostenci tentokrát představili na vlastním ledě. Soupeřem jim byl Havířov, který i v minulé sezóně patřil k velmi nepříjemným týmům. Už po první půlminutě však směrem k bráně hostů uháněl Skopal, kterého ale v rozhodujícím okamžiku připravili o puk obránci v tmavých dresech.

První přesilovku si pak zahráli Kohouti, když za hrubost putoval za katr havířovský Ševeček. Využít početní výhodu se jim ale nepovedlo. Sotva se ale Ševeček vrátil z trestné, mohl dopomoci ke gólů. Spolu s Ráčkem se totiž vydali do útoku, Ráček vzal ale zodpovědnost na sebe a mířil těsně vedle tyčky Fajglovy branky.

I nadále se pokračovalo ve vyrovnané hře, před Fajglem se nejprve snažil dostrkat puk do sítě Potočný, o chvíli později zahrozil na druhé straně Palinek. Olomoucký útočník už ale potřeboval střídat, a tak nemohl zakončit podle svých představ. Dvířka na trestnou lavici se pak otevřela i pro Dajčara. Potrestat faul reprezentačního obránce se pak znovu snažil aktivní Ševeček, jeho střelu z kruhu ale Fajgl vyrazil.

Čtyři minuty před koncem si Olomoučtí vyzkoušeli hru v oslabení hned dvakrát, Havířovu se však nepovedlo početní výhodu využít. Naopak ve 24. minutě mohli otevřít skóre zápasu Vosátko s Kalačem, střelu jednoho z nejlepších loňských nahrávačů mladšího dorostu ale Dufek vyrazil. Kohoutům se sice v přesilovkách nedařilo, zato v oslabení byli úspěšnější. Daniel Paťava se dostal až před havířovského brankáře a mířil přesně.

Zvýšit olomoucké vedení pak mohl Holiš, olomouckého obránce ale těsně před brankou podrazil jeden z vracejících se hráčů. A za to byl potrestán dvěma minutami. Kohoutům ale početní výhoda znovu nevyšla. Srovnat krok se pak snažil Ševeček, trefil ale jen zadní mantinel. Úspěšnější pak nebyl před Dufkem ani důrazný Pěcha, který se snažil puk dostat za havířovského brankáře už vleže. Hostující gólman ale puk přikryl.

Už na začátku třetí třetiny se znovu snažil dostat puk do branky Ševeček, Schejbal ale jeho úmysly dobře přečetl. Jen o šestnáct vteřin později ale napravil Ševečkovo zaváhání Daniel Piš. Další branka už ale v základní hrací době nepadla, a tak muselo následovat prodloužení. V tom vystřelil pomyslné dva body Havířovu další z Danielů, tentokrát Daniel Szturc.