Report ze zápasu OLO vs. PCE (4:3)

4:3

(1:0, 0:1, 3:2)

HC Dynamo Pardubice

V úvodu prvního dějství měly mírně navrch Pardubice, brankář Mory Urban musel dvakrát zasahovat proti střelám Růžičky. S postupem času ale začali otěže zápasu přebírat Olomoučtí, Machálek sice v samostatném úniku ještě neuspěl, dokonce ani po něm Heža neměl přesnou mušku. Když však přišla na řadu krásná kombinace na jeden dotek na jejímž konci byl Jakub Abazaj, jenž poslal puk přes pravý beton brankáře Červeného do sítě, mohli se domácí radovat. Vzápětí měl šanci na srovnání Syrovec, tváří v tvář Urbanovi ale napálil jen břevno.

Hned zkraje druhého dějství se před branku Pardubic proháčkoval Dominik Marek, na jeho bekhendové zakončení si ale gólman pardubického staršího dorostu počkal. Následně usedl na trestnou lavici domácí kapitán Jan Štefka, a toho dokázali hosté využít. Střela Dominika Kubišty sice nebyla moc prudká, nakonec se ale za brankovou čáru přeci jenom dokutálela.

Vrátit domácím vedení mohl Štefka, nadvakrát se mu ale v dobré pozici Červeného pokořit nepovedlo. Na olomoucké straně poté proběhlo střídání brankářů, Urbana nahradil Pospíšil. Ten musel v poslední minutě druhé dvacetiminutovky řešit nepříjemnou situaci, která však nakonec pro něj a jeho tým dopadla dobře. Pardubice vsítily druhou branku, avšak až po hvizdu hlavního sudího, ten odpískal hru v brankovišti jednomu z hostujících útočníků.

První minutu po začátku třetího dějství bylo opět vedení na straně Olomouce. Odražený kotouč v mezikruží sebral Dominik Marek, který mířil přesně do levého horního rohu. O sedm minut později bylo vedení Mory dokonce dvojnásobné, pohlednou přesilovkovou kombinaci zakončil střelou do odkryté klece kapitán Kohoutů Jan Štefka.

Starší dorostenci Pardubic se ale nechtěli s nepříznivým stavem spokojit. Do dvou minut reagoval svým gólem Matěj Krejčík, který protlačil puk za Pospíšilova záda. Aby toho nebylo pro Olomoucké málo, zasedl za katr Rokk Macuch a jeho vyloučení Pardubice potrestaly. Přesnou střelou z levého kruhu se prezentoval Filip Roubal.

Pardubičtí starší dorostenci si ale pak sami zbytečně zavařili. V 56. a 57. minutě se nechali vykázat ze hry, z čeho vyplynula dvojnásobná početní převaha pro svěřence kouče Tomajka. Početní výhodu pět na tři dokázal tvrdou ránou od modré čáry využít Rokk Macuch, jehož dělovka zaplula pod víko Červeného klece. Pardubice v posledních okamžicích zápasu ještě zkoušely hru bez brankáře, ovšem ta už jim nebyla nic platná. Olomouc zvítězila 4:3.