Report ze zápasu KOM vs. OLO (1:2)

1:2

(0:1, 1:0, 0:1)

První třetina duelu mezi Kometou a Olomoucí byla víceméně v režii domácích. Hosté měli problémy s přesilovými hrami, ale když Brno nevyužilo tu svoji dvojnásobnou, potvrdilo se hokejové "nedáš - dostaneš". To proto, že šest vteřin před koncem úvodního dějství po Galvasově nahození, které Marek Husták nejdříve dorážel do sítě, ale odražený kotouč se k němu ještě dostal a olomoucký forward jej z otočky dokázal umístit do Slavíčkovy svatyně k pravé tyči. A tak se Brno dostalo do svízelné situace, když si po celou dobu bralo z utkání více ze hry, ale dostalo gól do šatny.

Brno však na sebe nenechalo dlouho čekat a ve druhé třetině se dočkalo vytouženého vyrovnání. Srovnání stavu bylo jasným vyústěním snahy brněnských hráčů, která se jim přeci jen vyplatila. Domácí se radovali poté, co si Robert Havlát nabruslil z pravého křídla až před tyč Pospíšilovy brány, kam forhendem bezchybně zavěsil.

Od této chvíle, tedy 31. minuty, se hrálo dlouho za nerozhodného stavu 1:1. To se změnilo až ve chvíli, kdy hosté využili další přesilovou hru. Naneštěstí pro Brno se tak stalo čtyři minuty před koncem třetí třetiny, takže na přesné zakončení Dominika Marka už nedokázali odpovědět.

Aleš Křetínský (HC Kometa Brno): Dnes to nebylo ono. Celý zápas jsme dřeli, ale dali jsme jen jednu branku. Nedáme si říct a pořád hledáme někoho na lepším místě a před bránou se neprosazujeme. Už i v rozích nás soupeř přetlačoval. Nedokážeme se prosadit v útočném pásmu a málo střílíme.