Report ze zápasu ZLN vs. OLO (6:2)

PSG Berani Zlín

6:2

(2:1, 3:1,1:0)

Domácí hokejisté byli v zápase mírnými favority. Nejenže jsou aktuálně v tabulce o dvě příčky výše, ale také ovládli všechna dosavadní vzájemná střetnutí v této sezoně. Začátek utkání tomu však příliš nenasvědčoval. Olomouc byla vyrovnaným soupeřem a v některých chvílích měla dokonce více ze hry. Za svou aktivitu byli hosté odměněni úvodním gólem, o který se postaral Jakub Heža v šesté minutě.

Hokej založený především na bojovnosti a dobré taktice pokračoval i nadále, šancí na obou stranách bylo poskromnu. V polovině třetiny dostali ševci výhodu přesilovky, kterou sice nevyužili, ale záhy po jejím skončení přeci jen vyrovnali. Petr Strmiska stál na konci povedené kombinace, která dokonale vyšachovala obranu Kohoutů. O dvě minuty později se prosadil Vojtěch Krejčiřík po rychlé akci po vhazování a otočil stav ve prospěch zlínských barev.

Početní výhodu si zahrála také Olomouc, velmi blízko ke gólu se dostal forward Říčka, domácí vedení 2:1 ovšem odolalo a vydrželo do první přestávky. Vstup do druhé třetiny vyšel Zlínským na jedničku. Nejprve se trefil Jiří Karafiát, jenž dostal mezi kruhy opravdu hodně prostoru a pohodlně zamířil nad lapačku brankáře Pospíšila. O chvíli později ho následoval Petr Strmiska. Domácí útočník dostal puk do jízdy a svůj samostatný únik zakončil přesně mezi betony. Pro zlínského mladíka už to byla druhá trefa v utkání.

Zápas se sotva přehoupl přes polovinu, když lovil gólman Kohoutů další puk ze své sítě. Kryštof Dvořáček dostal trestuhodně moc prostoru na vrcholu brankoviště, Pospíšila si položil na led a pohodlně zakončil. Stav 5:1 pro žluto-modré barvy vypovídal, který z týmů kontroluje hru. Ševci opravdu hráli ve velké pohodě a dál nebezpečně útočili.

Olomouc dostala šanci na sníženi v početní výhodě, ta se jim však příliš nepovedla. Místo toho, aby se usadili v pásmu a hrozili, neustále rozjížděli od své branky novou a novou akci. Přesto se ale vstřelené branky dočkali. Zdeněk Zabloudil už při plném počtu hráčů na ledě vpadl do útočného pásma a přesnou střelou do horního rohu rozvlnil síť domácí branky. Stav 5:2 poté vydržel až do přestávky.

Do třetí části šli hosté odhodlaně, přes zlínskou defenzivu se však ne a ne prosadit. Brankář Odložilík chytal spolehlivě. Své šance si vytvářeli také domácí a jednu z nich využil Jiří Karafiát, pro kterého to byl druhý zásah v utkání. Domácí forvard sehrál dobrou akci s nahrávajícím Václavkem, gólman Pospíšil se po kotouči pouze marně natahoval. Tato branka zřejmě definitivně zlomila odpor hostů.

Utkání se dohrávalo v poklidném tempu, přesto však na ledě tu a tam zajiskřily emoce. V úplném závěru si ševci ještě zahráli přesilovku pět na tři, tu však nevyužili.

Robert Svoboda (PSG Zlín): Hra se nám daří, spousta hráčů plní to, na čem se s nimi domluvíme. Navíc jsme produktivní v koncovce. Tradičně jsme prohrávali 0:1, to se nám v posledních zápasech stává často, ale daří se nám to otáčet. Mám z toho radost.