Report ze zápasu HAV vs. OLO (1:3)

AZ Heimstaden Havířov

1:3

(1:0, 0:2, 0:1)

Havířov se v sobotu utkal s dalším soupeřem v rámci 22. kola NOEN extraligy staršího dorostu. Souboj s Olomoucí začal pozvolna a na větší šanci jsme museli dlouho čekat. Až na menší šance se poprvé musel domácí Matoušek činit v deváté minutě, když pokryl střelu Beiera i následnou dorážku Olomouce. Ve 12. minutě to byla opět Olomouc, která se dostala do větší šance. Říčkovo zakončení dokázal Matoušek ramenem pokrýt a následně schovat do lapačky.

Větší šance měli hosté, ale jako první udeřili domácí hráči. Ve 14. minutě vyrazil Chujacovu střelu Schejbal pouze do rohu ke Strakošovi, který puk vrátil rychle do brankoviště a Pavel Lenomar měl už pak snadnou práci a zakončil do odkryté branky bekhendem.

Strakoš se dostal za nedlouho do další šance, ale stejně jako Raška, neuspěl. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro AZ.

Olomouc pokračovala v podobném výkonu i ve druhé třetině. Větší šanci si připravil Bohanos, ale Matoušek byl na svém místě včas. Ve 31. minutě se už ale Olomouc mohla radovat ze vstřelené branky. Pěcha našel mezi kruhy Dominika Hajšmana, který se trefil přesně k tyčce. Poté se do slušné šance dostal domácí Rzekanowski, ale olomoucká obrana fungovala velmi dobře.

Ve 35. minutě se Olomouci podařilo obrátit vývoj utkání na svou stranu. Rutar poslal puk Svatopluku Bohanosovi, který si najel do pásma a trefil se kolem lapačky Matouška. Havířov hrál v závěru dvě oslabení, ale až na šanci Bohanose se nic výrazného nestalo.

Olomouc šla do šaten s vedením 2:1, což bylo také zasloužené. Měla více velkých šancí. Ve třetí třetině hrál Havířov dvě početní výhody po sobě, ale ani jednu nevyužil a nedokázal soupeře výrazněji zatlačit. Tak to byli hosté, kteří udeřili. V 50. minutě nahrál Bohanos puk Matěji Zabloudilovi, který se prosadil z blízkosti.

Chvíli po třetí brance Olomouce předvedli hosté nádhernou kombinaci na jeden dotek, ale s jednou vadou, nepřesné zakončení. V 52. minutě ujel Peterka, ale trefil pouze Schejbala. V 56. minutě měl ještě velkou šanci Pěcha, ale netrefil zcela prázdnou branku Havířova.

Havířov se už nedostal ani ke hře bez brankáře a Olomouc si tak z Havířova odvezla zasloužené tři body.