Report ze zápasu KOM vs. OLO (6:0)

6:0

(1:0, 4:0, 1:0)

Duel dvou moravských celků začal aktivitou hostů z Hané. První možnost měl po minutě hry Liška, v přečíslení dva na jednoho ale z první netrefil odkrytý kout branky. Za čtyři minuty nato jel úplně sám na branku Kaláč, položil si kličkou Pletichu, nicméně následně svůj bekhendový blafák nedostáhl do zdárného konce. Další možnost měl Kořenek, ten nadvakrát nepropálil domácího muže s maskou a na druhé straně v podobné pozici neuspěl s dorážkou Kučeřík. Vedení se nakonec ujali domácí. Ti dostali možnost hrát dlouhou přesilovku pět na tři, při níž Střondala rychlou křižnou přihrávkou našel u druhé tyče Matěje Svobodu a ten protečoval puk do odkryté části branky. Už dvě minuty nato mohl přidat druhý zásah Kadlic, který si šikovně prohodil kotouč mezi nohama obránce, ale jeho střelu Hasala lapil. Další šanci úvodní část nepřinesla, a tak si Brno odnášelo do kabin jednogólový náskok.

Druhou část načali modrobílí výborně. Vyhozený kotouč Kowalczyk útočníci dobruslili tak, aby z toho nebyl icing, puk se prudce od mantinelu přímo na pravý kruh před Adama Gajarského a ten prudkou ranou příklepem o zadní tyč vymetl šibenici. Domácí začátek druhé části nakopl a v oslabení přidali třetí gól. Gajarský s Kavickým jeli dva na jednoho, první jmenovaný zakončil svůj blafák jen do tyče, ale odražený kotouč sklepl ze vzduchu do prázdné branky dojíždějící Radek Kučeřík. Čtvrtá trefa na sebe nenechala dlouho čekat. Svoboda zpoza branky našel prudkým pasem Vojtěch Střondalu mezi kruhy, tomu rána nesedla podle představ, ovšem z bekhendu pod beton brankáře hostů puk přeci jen poslal. V polovině utkání moha Mora odpovědět, ale Pleticha závar před brankou zvládl. Za minutu a půl navíc Kometa přidala pátý zářez, a opět to bylo v oslabení. Svoboda nastartoval Vojtěcha Střondalu, ten jel od vlastní modré sám na branku a své sólo zakončil bekhendovým blafákem. O chvíli později mohl dokonce šestou trefu přidat Gajarský, jenž si vyměnil puk s Minárikem, ale z pokleku z první mířil vedle pravé tyče.

Třetí část už byla velmi poklidná. Hosté i domácí si vytvořili několik šancí. Nejprve zakončoval dvakrát v krátkém sledu Handl, ale Pleticha prostor u pravé tyče utěsnil. Na druhé straně Meluzín vysunul Kavického, ten ale prostor bekhendovým blafákem mezi nohama nenašel. Vzápětí jel Gajarský do brejku se Střondalou, akci vzal na sebe, ale střídající gólman Mokrý jeho pokus vyrazil. V polovině třetí třetiny ale znovu inkasoval. Kometa hrála přesilovku, při níž nahodil kotouč prudce Studený a jeho pokus mimo dosah brankáře Mory tečoval Robin Caha. Olomouc mohl zaznamenat alespoň čestnou trefu. Nejprve Pleticha dvakrát famózně zasáhl ramenem, a následně jej po střele Madera, kterého našel osamoceného na brankovišti Indrák, zachránila horní tyč. Další šanci už duel nepřinesl, a tak si Kometa po výhře 6:0 připsala důležité tři body.