Report ze zápasu LIT vs. OLO (0:3)

HC Verva Litvínov

0:3

(0:1, 0:1, 0:1)

Útočník Robin Hanzl se po čtyřech zápasech vrátil do sestavy Vervy a jeho formace v první třetině často zatápěla soupeři.

Z úvodního tlaku ale Verva nic nevytěžila, naopak – po slepených vyloučeních Dufka a Frola ve dvojnásobném oslabení inkasovala. Skoro celé dvě minuty se tým dobře bránil, ale pár vteřin před skončením prvního vyloučení prošla do sítě přízemní střela Davida Škůrka od modré čáry, 0:1. Hosté, povzbuzeni předchozími dvěma výhrami, tak dostali další povzbuzující injekci.

Ze dvou střeleckých pozic mohl odpovědět Pavlík. Pozorný Konrád odolával, přesto musel z ledu – pro závadu na výstroji ho na chvíli vystřídal Falter.

Janus vyrazil šanci Knotka a největší možnost třetiny přinesla na druhé straně 16. minuta – Kubát byl sám před brankou, trefil ale jen beton ležícího brankáře...

Souboj slovenských brankářů Januse a Konráda vyzníval i po přestávce lépe pro olomouckého gólmana. Verva začala oslabením (Kubát), v oslabení ale musel Janus zachraňovat špičkou betonu. Roman Rác ho poté překonal překonal rychlou střelou, mladý Galvas nastřelil tyč a domácím pak nepomohly ani tři přesilovky za sebou (Vlach, Ondrušek a špatné střídání).

Všechno marno, HCVL ve třetí části nevyužil další tři přesilovky (poměr vyloučených se z původních 3:0 změnil nakonec na 4:6), gól jakoby mužstvu nebyl souzen. Vedení hostů naopak navýšil Petr Strapáč. Robin Hanzl z pravé strany minul klec ve 49. minutě a jinak byl Konrád spolehlivou hrází.

"První gól jsme dostali v oslabení tři na pět, ale další dva jsme soupeři vlastními chybami darovali. Špatné to bylo... Pro mě aspoň dobré v tom, že jsem si zahrál a všechno co má, tak drží. Ale zápas se nám nepovedl," uvedl centr druhé formace Robin Hanzl.

Verva odehrála nepovedené a jalové utkání, doma nejhorší od září. Také tedy první v Litvínově po tak dlouhé době. Na každého jednou přijde, tak snad nebude mít bratříčky.

Radim Rulík (HC VERVA Litvínov): Zápas se nám nepovedl, předvedený výkon nebyl optimální. Podepsala se na tom hlavně neproduktivita, která srážela hráče psychicky níž a níž. Nemohli jsme se tak do zápasu dostat, když jsme nedali ani kontaktní gól. Snahu hráčům nemůžu upřít, ale pak začínali souhru překombinovávat. Soupeř nás dostal rychlými protiútoky a dnes bychom museli předvést daleko lepší výkon abychom na Olomouc měli.