Report ze zápasu CHM vs. OLO (2:0)

Piráti Chomutov

2:0

(1:0, 0:0, 1:0)

Ještě od úvodního hvizdu zápasu neuběhla ani celá minuta a Piráti šli do čtyřech. Jan Rutta dostal od rozhodčích dvě minuty za podražení. Nejvýraznější osobou v chomutovském dresu byl Miroslav Kopřiva, jenž zneškodnil několik dobrých pokusů Olomouce. Nejprve chytil tvrdou střelu Ondruška, poté pokus Aleše Jergla od modré. Dva nejméně trestané týmy v Tipsport extralize se v úvodu ukázaly v opačném světle. V čase 4:23 dostal Tomáš Mikúš dvě minuty, když za vlastní brankou fauloval novou pirátskou posilu Tomáše Haranta. Ani domácí přesilovku nevyužili, Jan Rutta stejně jako Jaroslav Mrázek trefili pouze prvního stojícího obránce před sebou a hosté se vrátili do pěti.

Olomouc se v pěti ani neohřála a vysloužila si další dvě minuty. Jiří Řípa v levém kruhu hákoval Romana Červenku a odešel na trestnou lavici. V přesilovce se Piráti dostali k několika dobrým šancím, ale žádnou nevyužili a přišli o útočné pásmo. Z prvního gólu se radovali domácí. Radek Veselý vybojoval u hrazení kotouč, přihrál na Davida Kämpfa, který si puk stáhl a střelou do pravé šibenice překonal Tomáše Vošvrdu - 1:0.

V patnácté minutě dostal jediný prozatímní střelec zápasu menší trest a k radosti domácích ho celý strávil na trestné lavici. Jan Knotek jel během početní výhody během pár vteřin dvakrát sám na chomutovskou jedničku, ale ani jednou si na Miroslava Kopřinu nepřišel. Minutu a devětatřicet vteřin před koncem první třetiny Adam Zeman obkroužil klec, ale trefil pouze domácího brankáře. Ve stejném čase si Jaroslav Mrázek vysloužil dvouminutový trest za držení protihráčovi hole. Zbytek třetiny Piráti ubránili a tudíž měla Olomouc ještě v úvodu druhé třetiny o jednoho hráče víc.

Hosté zbývajících pár vteřin z početní výhody ve druhé třetině nevyužili a hra pokračovala ve vyrovnaném počtu hráčů na ledě. Piráti byli aktivnější a nebezpečně kombinovali v útočném pásmu, ale žádná střela za záda gólmana hostů nezapadla. V pětadvacáté minutě Petr Kafka pokusem z otočky orazítkoval tyč. O pár okamžiků později dostal Robin Staněk menší trest za držení protihráče.

Na konci početní výhody bylo a na ledě příliš mnoho Pirátů, takže se na tři vteřiny vyrovnaly síly, ale začala olomoucká přesilovka, která se ještě před vypršením prvního trestu navýšila. Olomouc hrála dvaapadesát vteřin pět na tři. Do nejvýraznější střelecké šance se dostal Marek Laš, jemuž nabil spoluhráč do pravého kruhu, ale střela zasáhla jen připraveného Miroslava Kopřivu. Piráti dobře bránili a pokaždé se jim podařilo dostat puk z vlastní obranné třetiny a oslabení zvládli bez inkasované branky.

Ve třiatřicáté minutě dostal Jiří Řípa menší trest a Piráti odehráli dvě minuty v početní výhodě. Domácí olomoucké hráče svírali v obranném pásmu, ale žádnou z šancí neproměnili. Marek Hovorka našel dělovkou z pravého kruhu pouze beton Tomáše Vošvrdy a ani Jan Rutta z dorážky neuspěl. Ani v dalších kombinacích domácí neuspěli a Olomoučtí se vrátili do pěti.

V čase 35:22 Alex Rašner tvrdě atakoval Jaroslava Mrázka u hrazení a za svůj tvrdý zákrok do obličeje chomutovského obránce dostal pět minut plus osobní trest do konce utkání, trest odpykal Aleš Jergl. Marek Laš držel jednoho z chomutovských hráčů a poslal svůj tým do dvounásobného oslabení, které trvalo dvě minuty. Ani početní výhodu pět na tři, po oddechovém čase, domácí nevyužili. Marek Hovorka trefil pouze clonícího Jana Ruttu. Poté se Piráti nemohli přes trojici bránících hráčů dostat do pásma a založit kloudnou útočnou akci. Vteřiny rychle ubíhaly, Marek Laš se vrátil do hry a Olomoučtí do konce třetiny přidali ještě jednu výraznou akci, kde zazářila domácí jednička. Po nepřesné rozehrávce na obranné modré se ke kotouči dostal Tomáš Mikúš, ale již zmíněný Miroslav Kopřiva předvedl fantastický zákrok, když skočil olomouckému útočníkovi pod nohy a holí mu vyrazil puk.

Třetí třetina pokračovala ještě jednadvacet vteřin v početní výhodě domácích, kterou nevyužili a ještě se dostali do ohrožující situace. V jedna čtyřicáté minutě musel o platnosti gólu rozhodnout videorozhodčí, který branku hostů neuznal. V čase 40:21 se hra vrátila do vyrovnaného počtu hráčů na ledě. V deseti minutách se hra přelévala ze strany na stranu, ale do gólových šancí se dostávali pouze hosté. Střela Martina Vyrůbalíka našla pouze stoprocentního Miroslava Kopřivu. Tomáš Pospíšil vyhnal svůj tým z útočného pásma nepřesnou střelou. Po nepřesné rozehrávce měli možnost opět hosté, ale pro radost Chomutovských ji nevyužili.

David Květoň byl za vlastní brankou tvrdě atakován Janem Eberlem a Piráti dostali další početní výhodu. Roman Červenka poslal zpoza brány přihrávku do pravého kruhu, kde ji našel Jan Rutty a střelou k bližší tyči využil přesilovou hru - 2:0. Na rozdíl tří branek mohl zvýšit Marek Hovorka, jenž ujel olomoucké obraně, ale kotouč poslal pár centimetrů od pravé šibenice.

Olomouc na chvilku uvěznila Piráty v pásmu a kombinovala kolem Miroslava Kopřivy, ale osvobození přineslo vyhození Antonína Duška. Tomáš Mikúš se dostal do dobré šance, kterou mu překazil domácí brankář a připsal si tím další zákrok ke konečné nule. Skvělý výkon Miroslava Kopřivy potvrdil i v závěru celého střetnutí, kdy podržel tým v důležitých minutách. Do šancí se dostali i domácí a to i v podobě tři na jednoho. Tomáše Vošvrdu už nepřekonali a získali na domácím ledě tři cenné body.

Vladimír Růžička st.(Piráti Chomutov): „Olomouc potvrdila, co jsme věděli, že je to těžký soupeř a je velmi nebezpečná dopředu. My jsme hráli dobře v obraně, měli jsme štěstí a hráčům patří dík, že to vybojovali se skvělým Miroslavem Kopřivou v zádech.“