Report ze zápasu KVA vs. OLO (1:3)

HC Energie Karlovy Vary

1:3

(1:1, 0:1, 0:1)

Olomouc vstoupila do utkání aktivně. Na konci povedené kombinace u střídačky hostů stál Jiří Ondrušek, jenomže rána borce s céčkem na hrudi se s úspěchem nesetkala. Karlovy Vary nakonec tvrdý tlak soupeře přežily a mohly se vydat na druhou stranu kluziště. Tam Ondřej Procházka pobídl krosovým pasem z levého kruhu Tomáše Rachůnka k zakončení do zcela odkryté klece. Následovalo oslabení Mory, po jehož konci mohl Michal Kunc odpovědět ránou z bezprostřední blízkosti, avšak Habal byl včas na správném místě.

Po závaru před Konrádem se v prostoru mezi kruhy objevil Jakub Navrátil, speciální oranžový dres v rámci charitativní akce O Kapku lepší hokej mu ale štěstí při střele nepřinesl. Velmi slibná byla také akce Lukáše Anděla, jenž po rychlém průniku kolem pravého mantinelu našel Jakuba Orsavu. Zkušený forvard s dvaatřicítkou na zádech z ostrého úhlu trefil pouze boční síť. V čase 17:23 Jakub Navrátil posunul kotouč na modrou čáru, kde již byl napřáhnutý David Škůrek. Tvrdá pumelice dvoumetrového obránce zapadla až za záda gólmana Energie.

Na začátku druhé části hry ujel všem olomouckým hráčům Ondřej Beránek, Konrád jeho bekhendový pokus z dálky vytěsnil mimo tři tyče. Vzápětí se Lukáš Nahodil natlačil přes napadajícího beka k levé tyči, odkud zamířil přímo na Habalovu vyrážečku. To ovšem kohouty nemuselo příliš mrzet. Jan Knotek totiž na levé straně našel Jakuba Orsavu, jehož perfektní zadovka skončila přímo na holi Silvestera Kuska. Olomoucká jednadevadesátka ze slotu pohotově zametla černou pryž k pravé tyči.

Útočné snažení Mory i přes vedení rozhodně neutichlo. Lukáš Anděl po zisku kotouče na pravé straně našel v brankovišti osamoceného Matouše Menšíka, perspektivní útočník červenobílých však na zakončení neměl dostatek prostoru. Na začátku přesilovky pak pálil ze skvělé pozice Jakub Navrátil, jenomže Habal i přes zacloněný výhled dokázal zakročit. Poté střílel po Řezníčkově pasu Jan Bambula z první smolně do spojnice soupeřovy brány.

Ve třetím dějství se svěřenci Jana Tomajka mnohem více soustředili na obranu, přesto měl Branislav Konrád plné ruce práce. Nicméně poradil si i s nebezpečnou střelou Ondřeje Beránka do protipohybu, po níž se vydal Rok Macuh do úniku. Avšak ze souboje jeden na jednoho s maskovaným mužem Karlových Varů vyšel jako poražený. Energie se v závěru ještě rozhodla odvolat brankáře. Po chybě ve středním pásmu se puku ujal Jakub Navrátil, který střelou do odkryté klece orazítkoval olomoucké vítězství.

David Bruk (HC Energie Karlovy Vary): „Za nás to bylo velmi špatné utkání. Potřetí v řadě jsme velmi neproduktivní, za poslední zápasy jsme dali jen dvě branky. První třetina byla vyrovnaná, druhá byla jednoznačně na straně hostů. V té třetí jsme dostali soupeře pod tlak, vytvářeli jsme si nějaké šance, ale bohužel je naše koncovka žalostná. Olomouc dobře ukončovala souboje, těžko jsme se dostávali před bránu. Momentálně potřebujeme ke vstřelení gólu šílený počet šancí, nějaký klid na hokejce a sebevědomí hráčů je trošičku jinde, než bychom si představovali.“

Jan Tomajko (HC Olomouc): „Jsme samozřejmě spokojeni se třemi body. Začali jsme dobře, myslím si, že prvních pět minut bylo i po té dlouhé cestě z naší strany výborných. Poté soupeř využil naši malou chybu, v rychlých protiútocích je velmi nebezpečný. Bohužel jsme už zase prohrávali 0:1. Následně se hra vyrovnala. Druhá třetina byla od nás povedená, dostali jsme se do vedení. Ve třetí třetině jsme se to snažili ubránit. Podržel nás hlavně Braňo Konrád, soupeř tam měl spoustu šancí. Za stavu 2:1 jsme to měli sehrát klidněji.“