Report ze zápasu PCE vs. OLO (6:3)

HC Dynamo Pardubice

6:3

(2:1, 2:2, 2:0)

Již v úvodu prvního střetnutí ročníku si Mora vyzkoušela svou hru v oslabení, a to hned dvakrát v prvních deseti minutách úvodní třetiny. Po dobu trestu Šotkovského a Sedláčka zůstala defenzíva kohoutů skálopevná. Poprvé se stav změnil v čase 10:19, kdy puk odražený Frgálem se zjevil před Adamem Fialou, jenž jej do odkryté branky bez problému dopravil. Netrvalo to dlouho a Pardubice vedly o dvě branky, když Dominik Pavlata z levého kruhu dostal kotouč za Frgála. Využít přesilovou hru a snížit ztrátu se povedlo Olomouci 16 vteřin před první sirénou. Od modré čáry pálil přesně Adam Panáček a stanovil skóre na 1:2.

Olomoucký Havel se za nesportovní chování dostal na trestnou lavici, jeho spoluhráči se zvládli ubránit. Už v plném počtu kohouti srovnali na 2:2, když v čase 25:22 před brankou osamocený Patrik Janech propálil puk za Viléma. Poprvé do vedení šli Hanáci ve 34. minutě. Tomeček našel Lukáše Boška, který potřetí rozjásal hostující střídačku. Ještě před druhou přestávkou se skóre dvakrát měnilo. V čase 37:40 se podruhé v utkání do střelecké listiny zapsal Dominik Pavlata, svou ranou z levého kruhu srovnal na 3:3. Jen čtyřicet vteřin stačilo, aby opět vedly Pardubice. Jan Helikar z pravého kruhu vrátil vedení Dynamu.

Dvoubrankový náskok zajistil Východočechům Adrian Gromadzki střelou mezi Frgálovy betony. Hned na úvod nové sezóny se hattrick povedl zkompletovat Dominiku Pavlatovi ve 47. minutě. Pardubický Kalužík ještě mohl přidat sedmý gól, jeho pokus však orazítkoval tyč olomoucké svatyně. Šance byla i z olomoucké strany v přesilovce, ani ta nakonec nezměnila konečné skóre.