Report ze zápasu OLO vs. KOM (2:3)

2:3p

(0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Mora měla velmi rychlý start do utkání, hned ve druhé minutě si Tomeček potáhl kotouč do lepšího úhlu, aby mohl na zadní tyči najít volného Koudelného, jenže proti němu vytáhl gólman Ondráček skvělý zákrok v pádu. Kohouti dali soupeři možnost v přesilové hře, Ekrt dostal nabito mezi kruhy a skrytou ranou orazítkoval horní tyč. Dobrý pas do jízdy převzal i Boltvan, jenž z pravého kruhu vypálil ostře na vyrážečku Frgála.

Brno se dostávalo do hry ve vlastních přesilovkách. Rakus si šikovně najel do slotu pro odražený kotouč, ale přes hokejku blokujícího obránce střílel jen nad břevno. Netrvalo to však dlouho a Jihomoravané se prosadili. Ekrt vypíchl puk už na vlastní obranné modré čáře a řítil se ve sprinterském souboji na Frgála. Zakřižovat ho dokázal až poslední bek Mory, jenže do nepřehledné situace před brankou se vyřítil také Danny Chludil, který využil zmatku ke svižnému zakončení nad beton.

Po obdržené brance se domácí rychle oklepali a začali bušit na Ondráčkovu klec. Rána Tomečka z první po křižném pasu Galvase ještě v brance neskončila, tlak ale pokračoval dál. Šotkovský přebral puk už ve středním pásmu, dobruslil až do rohu hrací plochy a přihrávkou na zadní tyč našel volného Stanislava Rudu, který i v pokleku vyrovnal.

Gólové závody pokračovaly i na začátku třetí části. Sedláček našel krásným pasem rozjetého Davida Rösse, který se svižně procpal mezi obránci a střelou pod vyrážečku skóroval. Vedení ale Moře nevydrželo ani půl minuty. Danny Chludil přebruslil obránce a nepovedenou kličku spoluhráče zakončil na dlouhou hůl přesně mezi betony Frgála. Kohouti si mohli vzít vedení okamžitě zpět díky trestnému střílení, po zakončení Janecha do protipohybu ale Ondráček škrtl kotouč kusem výstroje a ten se následně zastavil přesně na brankové čáře. Za nerozhodného stavu tak následovalo prodloužení.

Kometa si přinesla na začátek nastavení ještě zbytek přesilovky, který rychle využila. Horváth oslovil mezi kruhy Jana Ekrta, kterému se sice do střely položili hned dva obránci, ale ránu k levé tyči zastavila až síť. V olomoucké plechareně tak zůstane jeden bod za porážku v prodloužení.

Martin Ekrt (HC Olomouc): „Podali jsme dobrý týmový výkon, z hodně velké části kluci plnili to, co měli. Škoda, že rozhodla individuální nevynucená chyba a tím ztráta dvou bodů. Za stavu 2:1 jsem pevně věřil, i s celým týmem, že to dotáhneme do vítězného konce. Takové věci se nám nesmí stávat.“