Report ze zápasu VIT vs. OLO (3:1)

3:1

(1:1, 0:0, 2:0)

Úvod utkání 4. kola DHL extraligy juniorů chytili lépe hostující Hanáci. Už po třiceti vteřinách hráli přesilovku, kterou sice svěřenci trenérů Trličíka a Ekrta nevyužili, ale hned následně znovu na trestnou lavici usedl Vehovský a tentokrát už Olomouc trestala. Po kombinaci mezi Tomečkem a Galvasem se do listiny střelců zapsal Stanislav Ruda. Netrvalo to dlouho a Ostravané střelecký účet srovnali. Po Slusarczykově vyhraném vhazování se ke střele od modré čáry dostal Matyáš Man, jehož pumelice propadla za brankáře Valentu.

V dalším průběhu první části hrály oba celky přesilovky, avšak další branka už v úvodním dějství nepadla. Hned na začátku prostřední části byli aktivnější domácí, kteří dokonce orazítkovali tyč Valentovy svatyně. Následně se hrál z obou stran poměrně aktivní hokej, obě mužstva se dostávala do střeleckých pozic, ale gólmani Smolka s Valentou odolávali. V poslední minutě prostřední periody se Vítkovice dostaly do přečíslení dvou proti jednomu, avšak Tobola spoluhráče nevyužil, sám zakončil a trefil střed brány.

Zkraje 42. minuty se do velké šance probojoval vítkovický Krejsa, jehož forehandový blafák nebyl dotažen do gólového konce, neboť zamířil do tyče. O šest minut později Olomouc dlouho operovala v útočném pásmu, až se ke střele dostal Koudelný, který trefil pouze tyč Smolkovy brány. V čase 48:59 Ostravané trestali. Před brankou celku z Hané se uvolnil Martin Milata, jenž dostal hrací předmět za brankovou čáru. Ačkoliv se Mora hnala za vyrovnáním, v předposlední minutě zvýšil náskok domácích Josef Krejsa. Další body do tabulky si tedy juniorka nepřipsala, Vítkovicím podlehla 1:3.