Report ze zápasu OLO vs. JIH (4:2)

4:2

(1:1, 3:1, 0:0)

HC Dukla Jihlava

Začátek utkání patřil hostům. Už ve 2. minutě se v samostatném úniku objevil Kuprijanov, jenž forehandovým blafákem ležícího Frgála nepřekonal. V čase 3:24 se už ale poprvé skóre měnilo. Hostující Ludvík projel po levé straně a na křídle druhém vybídl prudkou přihrávkou Šimona Báťu, který i se štěstím dostal touš za Frgála. Od přesilovky ve 13. minutě se ale do sedla dostali domácí. Početní výhodu sice ještě nevyužili, ale krátce po jejím skončení Pastrnek našel před brankou najetého Michala Tomečka, jenž s přehledem zavěsil. Na konci první části se ještě dopředu tlačil Panáček, na brankáře Vejmelku však nevyzrál.

Další šanci měl už v periodě druhé Galvas, který si v přesilovce najel mezi kruhy. Vejmelka puk neviděl dobře a nakonec měl velké štěstí, že jej trefil do lapačky. Právě Tomáš Galvas se ale ve 28. minutě dočkal, když prudkou ranou z pravého kruhu využil přesilovku pěti proti třem. Hned následně padla další branka, zbytek klasické přesilovky proměnil v trochu šťastný gól Stanislav Ruda. V laufu hrající kohouti se počtvrté dočkali zkraje 39. minuty, kdy Pastrnek projel po levém křídle a před brankovištěm našel hokejku Kamila Drábka. Tomu se sice zakončení úplně nevydařilo, ale puk přece jen proskotačil mezi Vejmelkovými betony.

V závěru druhé části ale hrála přesilovku také Jihlava. Ilarion Kuprijanov dostal od defenzívy Mory až příliš mnoho prostoru, díky čemuž se mohl probojovat před bránu a celkem pohodlně skórovat. Ve třetím dějství už mnoho šancí k vidění nebylo. Olomouc hlídala své dvoubrankové vedení a Jihlava byla nebezpečná akorát ve svých přesilovkách. Jednou si ale nedala pozor na Tomečka, který nebyl daleko od své druhé branky v zápase, a tentokrát mohl skórovat v oslabení. Moru definitivně uklidnilo čtyřminutové vyloučení Číhala, tudíž powerplay hrála Jihlava v pěti hráčích na obou stranách. Juniorka kohoutů porazila Duklu 4:2.

Martin Ekrt (HC Olomouc): „Rozhodly přesilovky a oslabení. Přesilovky jsme zahráli velice dobře, ale je důležité, aby to tak zůstalo, protože právě početní výhody nám zkazily zápas ve Vítkovicích. Dnes jsme podali týmový a koncentrovaný výkon.“