Report ze zápasu ZLN vs. OLO (1:4)

PSG Berani Zlín

1:4

(0:1, 0:1, 1:2)

Na startu klání chtěli Berani na svého soupeře vletět, ovšem kvůli lehké přemotivovanosti se záhy dostali za nedovolený zákrok Jakuba Heše do čtyř. První přesilovou hru se Hanákům podařilo potrestat již po 16 vteřinách, kdy Michal Tomeček převzal odraženou ránu Lukáše Boška od modré, nabruslil mezi kruhy pro vhazování a ostrou střelu zápěstím umístil pod Uherkovu lapačku.

V polovině zápasu mohl Jakub Heš svoje zaváhání, které vedlo k inkasované brance, odčinit, nicméně Dominik Frgál nebezpečný pokus ze slotu i následnou dorážku s velkou porcí štěstí pokryl. Zanedlouho hrála Olomouc znovu v početní převaze, tu však nevyužila. Navíc se domácím podařilo vyhodit přesně na hůl vracejícímu se Miroslavu Špaňhelovi z trestné lavice, který se vydal na Frgála úplně sám, bekhendové zakončení zlínského beka se ale s úspěchem nesetkalo.

V závěru druhé třetiny to už vypadalo, že oba celky prostřední dvacetiminutovku budou chtít pouze dohrát, avšak Michal Tomeček vyslal dlouhý pas na Tomáše Galvase. Talentovaný zadák zavezl kotouč za svatyni domácích, odkud přihrál před bránu Stanislavu Rudovi, jenž puk doklepl pouhé dvě vteřiny před závěrečnou sirénou za záda bezmocného Uherka.

Do třetího dějství vstoupili olomoučtí junioři skvěle. Po zmatku v útočném pásmu se hrací předmět dostal až před Lukáše Boška v prostoru mezikruží, jenž jej pohotově vyslal do odkryté části domácí klece. Vzápětí se dokázali prosadit také Ševci. Tomáš Mikel šikovně obešel napadajícího soka na modré, najel si do středu a přesně zamířil do brány Hanáků.

Přestože domácí ještě v posledních minutách zkusili hru bez brankáře, další zaváhání již Dominik Frgál nedovolil. Skóre mohl upravit na konečných 4:1 Adam Havel střelou do prázdné, nicméně kotouč mu sjel z hole, a tak nezakončil. V čase 59:39 však domácí ztratili černou pryž znovu, Michal Tomeček se vydal do úniku a pohodlným zasunutím kotouče za brankovou čáru zpečetil vítězství Hanáků na ledě rivala.