Report ze zápasu OLO vs. PCE (1:3)

1:3

(0:0, 0:2, 1:1)

HC Dynamo Pardubice

Poněkud nervózní začátek nepřinášel velké množství šancí. Zřejmě nejblíže ke gólu byl domácí Pastrnek, jenž po svižné otočce na pravém puntíku pro vhazování orazítkoval pravou tyč. Skórovat mohl ve vlastním oslabení na druhé straně Burda, jenže skákavý puk si nedokázal zpracovat do samostatného úniku a nechal jej ležet za svými zády.

Druhou periodu započal nebezpečným napadáním Fiala, který okamžitě přihrával mezi kruhy na Gromadzkiho, proti němu se ale vyznamenal gólman Valenta. Velmi aktivní Tomeček dokázal obrat beka Pardubic, v samostatném úniku zkoušel ale jen marně najít mezírku mezi betony Viléma. Přesilové hry svědčily více hostům, kteří se zásluhou rány Tomáše Jaši na přední tyč dostali do vedení. Brankář Mory Valenta si připsal smolný moment před druhou brankou Dynama. Přihrávku naslepo do brankoviště totiž hokejkou vyrazil přesně na čepel Adriana Gromadzkiho, jehož střela z první v pokleku zaplula k levé tyči.

Přestávka mezi třetinami byla posunuta do 18. minuty druhé části. Při zákroku totiž Valenta ztratil ostří na pravé brusli a spoluhráči ani rozhodčí ho nedokázali nasadit zpět na své místo. Domácí gólman se nenechal rozhodit smolným momentem a ve skvělých zákrocích pokračoval i nadále. Zlikvidoval ránu Červinky z přečíslení i nepříjemnou teč Burdy z bezprostřední blízkosti.

Kohouti neustále stupňovali svůj tlak a tři minuty před koncem se dočkali. Po ráně Tomečka dorážel Turek sice jen do bloku, pro odražený kotouč si však nejrychleji sjel Ondřej Šotkovský a nekompromisní ranou do horních pater snížil. Risk bez brankáře v samotném závěru přinesl pár šancí na vyrovnání, gól ovšem padl na druhé straně. Jan Helikar zakončil do nehlídané branky Mory a rozhodl o tom, že si tři body po výhře 3:1 odvezou Pardubice.

Mojmír Trličík (HC Olomouc): „Prohra byla určitě zasloužená, protože soupeř byl lepší ve všech aspektech hry – v rychlosti, bruslení, tlaku do brány a samozřejmě ve využívání šancí. Jestli jsme nějaké měli my, jednu náhodnou v oslabení a ve třetí části jsme si vypracovali tři příležitosti změnou hry a návratem k tomu stylu, s nímž jsme byli úspěšní. Bohužel jsme ale naše šance zahodili, takže jeden gól v power-play tři minuty před koncem neznamenal nic víc, než že jsme kosmeticky upravili výsledek.“