Report ze zápasu PRE vs. OLO (4:2)

HC ZUBR Přerov

4:2

(1:1, 2:0, 1:1)

O první nebezpečnou akci v utkání se postaral Koudelný, jenž přesným pasem našel ve slotu připraveného Tomečka. Forvard se čtyřmi starty v olomouckém áčku jen těsně minul místo u vzdálenější tyče. Zanedlouho naopak zahrozili domácí, když po ostré střele Billy zazvonila branková konstrukce Mory.

V čase 16:44 se poprvé měnilo skóre. Adam Panáček posunul puk po modré čáře k levému mantinelu, odkud Lukáš Bošek z první napálil puk až do sítě, čímž tak ukončil přesilovkové snažení Hanáků. Hned nato Belan vyrazil do přečíslení, Ryšavý si jeho průnik ovšem pohlídal. Necelou minutu do první sirény udeřili také Zubři. Petr Švejda zachytil v pravém kruhu letící kotouč a bez váhání jej zametl mezi tři tyče.

V prostřední části hry si Olomouc vypracovala několik zajímavých šancí, prosadit se nicméně nedokázala. Naopak Přerov se radoval hned dvakrát. Nejprve v početní převaze našel Adam Tomiga zcela osamoceného Radima Hradila před bránou, ten černou pryž pohodlně usměrnil do klece. V závěru dvacetiminutovky obral Radim Hradil olomouckou defenzívu o puk a posunul jej na volného Matěje Halíka, který po několika neúspěšných dorážkách zvýšil přerovské vedení.

Naději kohoutům na obrat klání vrátil ve vlastním oslabení v úvodu třetí třetiny Michal Tomeček. Devatenáctiletý centr zpracoval povedenou přihrávku Jakuba Koudelného přes celé hřiště a zakončil přesnou střelou nad lapačku. Olomoucká radost ale netrvala dlouho. Ještě v této přesilovce úspěšně tečoval Kolaříkovo nahození od levého hrazení Jan Hanák.

Blízko opětovnému snížení byl znovu Tomeček, nicméně jeho zakončení v přečíslení přerovskou branku minulo. Obrovskou šanci měli Hanáci ve dvojité přesilovce, avšak největší příležitost z hole Tomečka zastavila branková konstrukce. I přes snahu se už Olomouci nepodařilo stav zápasu srovnat, a tak z nedalekého Přerova odjíždí po prohře 2:4 s prázdnou.