Report ze zápasu KOM vs. OLO (7:2)

7:2

(2:0, 4:1, 1:1)

První vážnější situaci si připsali domácí, Svoboda přihrával na pravý kruh Habermannovi, jenže proti jeho ráně z první se vyznamenal přesouvající se Valenta. O malou chvíli později dostala Mora možnost přesilové hry, v níž však unikl už z vlastního pásma rychlík Jan Ekrt, který následně úspěšně provedl svou kličku a v oslabení otevřel skóre. O vyrovnání se mohl po individuální akci zasloužit Jakub Koudelný, jenže po rychlém vytočení před branku orazítkoval pouze bližší tyč, a tak si slovo znovu vzala Kometa. Pouhých devět vteřin před sirénou uprchli Jihomoravané do přečíslení dva na jednoho, které vyřešil Chludil přesnou nabídkou do slotu na Robina Rakuse.

Rozhodující branková smršť přišla na začátku druhé periody. Osmnáct vteřin po úvodním buly skóroval ranou od modré Patrik Ulbricht, následně vymetl Robin Rakus horní růžek olomoucké svatyně. Ani vystřídání Michaela Valenty za Dominika Frgála Kometu nezastavilo a Denis Bárta přidal třetí trefu za první tři minuty prostředního dějství. Mora se však nevzdávala a v přesilovce pět na tři snížila. Panáček posunul kotouč na pravý kruh, odkud Michal Tomeček dělovkou z první překonal gólmana Kavana. O další zdramatizování se mohl postarat Šotkovský, jenže v přečíslení tři na jednoho svou ranou těsně minul zadní tyč. Slovo si na druhé straně vzal znovu Robin Rakus, jenž skrytou ranou z mezikruží zkompletoval hattrick.

Toms Mots měl několik šancí na zvýšení vedení, vždy se ale proti němu vyznamenal brankář Frgál. Nejprve pokryl ránu z osy hřiště i s následnou dorážkou, poté vychytal lapačkou jeho samostatný únik. Kohouti se prodrali do přečíslení dva na jednoho, které vyřešil Turek přesným pasem na Jakuba Koudelného, jenž z první propasíroval puk až za záda přesouvajícího se Kavana. Do minuty však na druhé straně odpověděl Adam Boltvan, jehož nahození od mantinelu Frgál vůbec neviděl. Ani bitka mezi Otavou a Rudou v samotném závěru nic nezměnila, Kometa si po výhře 7:2 zajistila tři body.