Report ze zápasu OLO vs. VIT (0:4)

0:4

(0:2, 0:1, 0:1)

Začátek utkání se Olomouci nepodařil. Po úvodním vhazování našel Marek Zapletal zapomenutého Tomáše Tobolu mezi kruhy, druhému zmiňovanému se však nepodařilo rychle zpracovat puk. Celá situace se pouhých 56 vteřin po zahájení zápasu opakovala, tentokráte se již Tomáš Tobola po křižném pasu Martina Milaty nemýlil. V šesté minutě už vedly Vítkovice o dvě branky. Špatnou rozehrávku Mory vystihl na modré čáře Marek Chaloupka, jenž bez váhání nahodil na klec. Před ni odvedl skvělou práci Markus Saxa, který Dominiku Frgálovi zaclonil výhled, brankář kohoutů tak na letící kotouč nestačil zareagovat.

V závěru první periody se olomoucká jednička zapotila znovu, když se od ní odrazila střela přesně na hokejku Tomáše Toboly, nicméně úspěšný střelec z první minuty zápasu zcela odkrytou klec nad ležícím Frgálem trestuhodně minul.

V úvodu prostřední části hry se skóre měnilo znovu. Jan Muroň poslal vyhrané buly na Martina Milatu, jenž od modré nahodil na Frgála. Tomu nahozený puk projel mezi betony do brankoviště, kde jej dorazil mezi tři tyče Jan Muroň. Zanedlouho se vítkovický útočník mohl radovat znovu, ze samostatného úniku se ale neprosadil.

Na první velkou šanci Olomouce si diváci museli počkat až do třetí třetiny. V jejím úvodu orazítkovalo nahození Adama Drábka horní tyč. Následně se Jakub Koudelný hnal ve vlastním oslabení do rychlého brejku, proti bekhendovému zakončení vytasil Jakub Smolka špičku své brusle.

V čase 54:22 pobídl Marek Chaloupka Jakuba Slusarczyka u pravé tyče, ten se z ostrého úhlu trefil pod vyrážečku. Necelé dvě minuty do konce zápasu měli Ostravští k dispozici trestné střílení, pokus Tomáše Toboly k pravé tyči si už Dominik Frgál pohlídal.