Report ze zápasu OLO vs. ZLN (4:2)

4:2

(1:2, 1:0, 2:0)

PSG Berani Zlín

Ve druhém moravském derby sezóny nabídla Olomouc hostům hned dvě po sobě jdoucí šance v přesilovkách. Z domácího celku byli krátce po sobě vyloučeni Ruda a Neoral. Ve druhém oslabení už olomoucká obrana neuhájila čisté konto. Berani drželi kotouč a jejich přesné přihrávky vyústily až v pokus Michala Nekvapila, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Frgálem a do odkryté klece skóroval. Radost hostů neměla dlouhého trvání, konkrétně trvala jen patnáct vteřin. Koudelný jel na gólmana Uherka po levém křídle, našel stejně rozjetého Adama Turka, který po krátkém zpracování puku vyslal kotouč do pravého rohu branky. Olomouci se taktéž nabídla šance v přesilové hře, Ševci se však dokázali ubránit. Téměř identická situace jako u prvního gólu Zlína nastala v 18. minutě. Berani si najeli blíže před Frgála, kam si sjeli i domácí obránci. Rychle zareagoval Adam Klimek, jenž přízemní střelou vrátil Zlínu vedení.

Po třech minutách od úvodního vhazování druhé dvacetiminutovky propukla radost z branky Mory. Ujíždějící Bošek zkusil překonat Uherka, což se mu nepovedlo. Odražený puk zachytil zlínský hráč, který dlouho vyčkával s rozehrávkou. To se mu stalo osudné, neboť Ondřej Šotkovský využil jeho pasivity a střelou do levého růžku srovnal na 2:2. Hokejisté si chvíli na to vyzkoušeli hru ve čtyřech, ta ale další branku nepřinesla.

Minutu po začátku třetí části sudí nařídili trestné střílení. Na to byl poslán Michal Tomeček, který si před Uherkem zpomalil, puk si několikrát prohodil a ranou do pravého růžku dostal Moru do vedení. Hostující Mikel poté poseděl na trestné lavici za vysokou hůl jen 23 vteřin. Panáček nahrál z obranného pásma Boškovi, ten dojel až za branku Uherka a našel Ondřeje Šotkovského, který bleskovou ranou zvyšoval na 4:2. Šance Zlína na jakékoliv drama utnul Zavřel, kterého rozhodčí poslali na trestnou lavici na čtyři minuty, což byl přesně zbývající čas do konce utkání. Kohouti tak po sérii nezdarů slaví tři body z moravského derby.